Tenis – US Open: szybka porażka Rosolskiej i Mekticia

• Data publikacji: 01.09.2019, 08:45

Turniej miksta nie był udany dla Alicji Rosolskiej i Nikoli Mekticia. Polsko-chorwacki duet przegrał z Amerykanką Abigail Spears (byłą deblową partnerką Polki) i Hindusem Rohanem Bopanną. Mecz nie trwał nawet godzinę.

Alicja Rosolska i Nikola Mektić nie mieli szczęścia w losowaniu turnieju par mieszanych. Już w pierwszej rundzie trafili na deblowe gwiazdy, jakimi są Amerykanka Abigail Spears i Hindus Rohan Bopanna. Pierwszy set meczu był jeszcze w miarę wyrównany, lecz najważniejsze jego momenty zdecydowanie nie należały do Polki i Chorwata. Z łatwością zostali przełamani na 5-3 i nie zdołali tej straty odrobić.

W drugiej partii przewaga rywali była bardzo wyraźna. Breaka zdobyli już w pierwszym gemie i byli w swojej grze bardzo pewni. Ostatecznie Spears i Bopanna przegrali w tej części spotkania tylko dwa gemy. Z awansu do kolejnej rundy mogli się cieszyć po zaledwie 51 minutach.

Abigail Spears/Rohan Bopanna (USA/IND) – Alicja Rosolska/Nikola Mektić (POL/CRO) 6-3 6-2