Sep Vanmarcke zwycięzcą Bretagne Classic

• Data publikacji: 01.09.2019, 17:17

Sep Vanmarcke wygrał zaliczany do WorldTouru Bretagne Classic. Belg wyprzedził Tiesja Benoota i Jacka Haiga.

Trasa prestiżowego wyścigu jednodniowego liczyła blisko 250 kilometrów. Trasa była mocno pofałdowana, co zapowiadało ciekawą rywalizację na wyścigu dookoła Plouay w Bretanii.

"Francuską" ucieczkę stworzyli: Romain Combaud (Delko Marseille Provence), Johan Le Bon (Vital Concept – B&B Hotels), Anthony Perez (Cofidis, Solutions Crédits) i Romain Sicard (Team Total Direct Energie). Rozpędzony peleton dogonił harcowników już na niecałe 80 kilometrów przed metą. Decydujący atak miał miejsce na podjeździe, na 26 kilometrów przed metą. Znaleźli się w nim: Jack Haig (Australia, Mitchelton-Scott), Tiesj Benoot (Belgia, Lotto Soudal) i Sep Vanmarcke (Belgia, EF Education First).

Czołowa trójka walczyła o zwycięstwo. Na ostatnim kilometrze po triumf zaatakował Vanmarcke. Drugi był Benoot, a trzeci Haig. Najlepszy z kolarzy CCC Team, Greg van Avermaet zajął 6. miejsce. Wyścig ukończyło trzech Polaków, którzy stracili 3 minuty i 55 sekund. Michał Gołaś (Team Ineos) zajął 53. miejsce, Łukasz Owsian był 55., a Łukasz Wiśniowski (obaj CCC Team) 57. Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille Provence) i Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe) nie dojechali do mety.