Siatkówka plażowa - MP: Brzostek i Gromadowska z tytułem

• Data publikacji: 31.08.2019, 21:30

W Toruniu trwają ORLEN Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. W sobotni wieczór zakończyły się zmagania kobiet, w których najlepsze okazały się Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska.

W przedpołudniowym półfinale, późniejsze triumfatorki dość łatwo uporały się z parą Aleksandra Zdon/Izabela Zackiewicz, dwukrotnie wygrywając do 9. W drugim meczu 1/2 finału - Jagoda Gruszczyńska z Aleksandrą Wachowicz pokonały Agatę Ceynową i Martynę Kłodę - 2:0. Jednak to spotkanie było dużo bardziej zacięte od poprzedniego, gdyż Jagoda z Olą wygrywały do 16 oraz 19.

Przed godziną 17, rozpoczął się mecz o brązowy medal, w którym Ceynowa z Kłodą pewnie zwyciężyły parę Zdon/Zackiewicz, ogrywając je do 13 i 12. Godzinę potem mieliśmy creme de la creme całego dnia, a więc finał z udziałem absolutnie dwóch najlepszych duetów. Pierwszy set padł łupem Moniki i Oli - 21:14, ale w drugim rywalki odpowiedziały równie efektownie, wygrywając - 21:16. O losach złotego medalu decydował więc tie-break. W nim, sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, lecz ostatecznie z końcowego sukcesu cieszyły się Brzostek i Gromadowska - 15:11.

Super jest wrócić na szczyt, jestem bardzo szczęśliwa, że udało nam się z Olą wygrać. Pierwszego seta ładnie żeśmy wygrały, ale w drugim złapałyśmy już lekką zadyszkę. Miałyśmy lekkie kłopoty w przyjęciu, a i rywalki bardziej chyba ryzykowały. Tie-breka też nie zaczęłyśmy zbyt dobrze, jednak potem Ola weszła na zagrywkę i wyrównała, a nawet zrobiła przewagę. Ufff... nie mam słów (śmiech). Cały turniej bardzo mi się podobał, super organizacja, picie, jedzenie i inne drobne, ale ważne rzeczy dla zawodników były w porządku - mówiła tuż po dekoracji szczęśliwa Monika Brzostek.

Dodajmy, że przed meczami o medale odbył się także Mecz Gwiazd, w którym zagrali m.in. Dominik Witczak i Jakub Bednaruk. Sędzią tego spotkania była Katarzyna Skowrońska-Dolata.