Żeglarstwo - PŚ: Noceti-Klepacka z brązowym medalem

• Data publikacji: 31.08.2019, 12:36

Zofia Noceti-Klepacka wywalczyła brązowy medal Pucharu Świata rozgrywanego na zatoce Sagami przy wyspie Enoshima w klasie RS:X. Tuż za podium rywalizację zakończyli Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki w klasie 49er.

Nasza windsurferka w wyścigu medalowym zajęła trzecie miejsce i utrzymała trzecią pozycję w całych regatach, zdobywając brązowy medal. Ostatni wyścig wygrała Chinka Peina Chen, ale zakończyła rywalizację na czwartej pozycji. W zawodach triumfowała jej rodaczka Yunxiu Lu, wyprzedzając o pięć punktów Katy Spychakov z Izraela.

Miejsca na podium nie udało się utrzymać załodze Buksak/Wierzbicki w 49erze. Po zajęciu siódmej lokaty w ostatnim wyścigu Polacy spadli na czwarte miejsce. Prowadzenia nie utrzymali też Niemcy Tim Fischer i Fabian Graf, kończąc regaty na trzeciej pozycji. Dzięki zajęciu drugiej lokaty w wyścigu medalowym triumf odnieśli Brytyjczycy James Peters i Fynn Sterritt. Z takim samym dorobkiem punktowym zawody zakończyli Austriacy Benjamin Bildstein oraz David Hussl i sięgnęli po srebro.

W klasie RS:X mężczyzn ze złotego medalu cieszył się Francuz Louis Giard, wyprzedzając Chińczyka Bin Kuna i swojego rodaka Pierre'a Le Coq'a. Najlepsze w 49erFX okazały się Holenderki Annemiek Bekkering i Anette Duetz. Drugie miejsce zajęły Nowozelandki Alexandra Maloney i Molly Meech. Podium uzupełniły Francuzki Julie Bossard i Aude Compan. W klasie Nacra 17 pierwsze miejsce zajęli Francuzi Quentin Delapierre i Manon Audient. Za nimi uplasowali się Brytyjczycy Ben Saxton i Nicola Boniface oraz Włosi Ruggero Tita i Caterina Marianna Banti.

Pozostałe klasy rywalizację zakończą w niedzielę. W Laserze Radialu Polki nie zdołały awansować do wyścigu medalowego. Magdalena Kwaśna zajęła 26. miejsce, a Agata Barwińska 32. W klasie Finn kwalifikację olimpijską wywalczył Chińczyk HE Chen.