Kolarstwo górskie - MŚ: zwycięstwo Dascalu, Polacy poza "20"

• Data publikacji: 31.08.2019, 08:54

Vlad Dascalu został mistrzem świata młodzieżowców w kolarstwie górskim XCO. Filip Helta zajął 21. miejsce, a Michał Topór był 47.

Wyścig mężczyzn do lat 23 był kolejną konkurencją na mistrzostwach świata w Mont-Sainte-Anne. Dystans wynosił 25,6 kilometra i składały się na niego okrążenie startowe i 6 pełnych rund. Już w początkowej fazie wyścigu samotnie odjechał Vlad Dascalu. Rumun uzyskał wyraźną przewagę i konsekwentnie ją powiększał. Zwycięstwo Dascalu nie jest niespodzianką, gdyż ostatnio rumuński zawodnik dominował we wszystkich zawodach w swojej kategorii i jest uznawany za przyszłą gwiazdę kolarstwa górskiego.

Vlad Dascalu wyprzedził drugiego Filippo Colombo o blisko dwie minuty. Podium uzupełnił kolejny ze Szwajcarów, Vital Albin. Lepiej z polskich kolarzy spisał się Filip Helta. Zajął on 21. miejsce ze stratą ponad 6 minut. Michał Topór zanotował stratę okrążenia i został sklasyfikowany na 47. pozycji. Do zakończenia mistrzostw świata w olimpijskiej odmianie kolarstwa MTB zostały wyścig kobiet do lat 23 i zmagania elity.