Kombinacja norweska - LGP: Kupczak na podium w Klingenthal

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 29.08.2019, 09:13

Szczepan Kupczak zajął trzecie miejsce w konkursie Letniej Grand Prix w Klingenthal. Zwyciężył Austriak Franz-Josef Rehrl.

Najpierw w Klingenthal rozegrano bieg masowy na 10 km. Triumfował w nim Niemiec Fabian Riessle. O 3,8 sekundy wyprzedził Austriaka Philippa Ortera. Trzecie miejsce zajął Włoch Raffaele Buzzi ze stratą 6,1 sekundy. Najlepiej z Polaków spisał się Adam Cieślar, który finiszował na 14. pozycji 14 sekund za zwycięzcą. Szczepan Kupczak stracił nieco ponad 20 sekund i zajął 21. lokatę. Wojciech Marusarz zajął 50. miejsce, a Piotr Kudzia był 51.

Na skoczni Kupczak uzyskał trzeci wynik. Zawodnik klubu AZS AWF Katowice po skoku na 138 m awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji całych zawodów i razem z Japończykiem Ryotą Yamamoto, który wylądował pół metra bliżej, stanął na najniższym stopniu podium. Najdalej poleciał Austriak Franz-Josef Rehrl (140 m) i awansował z 11. pozycji zajmowanej po biegu na pierwszą. Drugie miejsce zajął Japończyk Akito Watabe, uzyskując w skoku 139 m. Wojciech Marusarz skoczył 124,5 m i ostatecznie zajął 43. miejsce. Tuż za nim uplasował się Piotr Kudzia, który wylądował metr bliżej.