Roland Garros: Halep pierwszą finalistką!

• Data publikacji: 07.06.2018, 16:47

Simona Halep powtórzyła sukces sprzed roku i ponownie awansowała do finału Rolanda Garrosa. W półfinale Rumunka pokonała Hiszpankę Garbine Muguruzę 6-1, 6-4.

Mecz pomiędzy Halep a Muguruzą był jednym z najbardziej wyczekiwanych meczów dzisiejszego dnia. Pierwszy set Halep rozpoczęła perfekcyjnie, a Hiszpanka nie wiedziała co się dzieje, kiedy Rumunka prowadziła 5-0! Muguruza wygrała swoje podanie, ale Halep szybko postawiła "kropkę nad i" i wygrała swój serwis, a co za tym idzie również pierwszy set padł jej łupem 6-1.

Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany. Tym razem to Hiszpanka wyszła na prowadzenie 3-1 i 4-2. Simona Halep, jednak nie jest łatwo poddającą się tenisistką. Rumunka pokazała tenisowego pazura grając fenomenalnie, zdobywając kolejne cztery gemy z rzędu, wygrać seta 6-4 i awansować do finału.

Simona Halep (Rumunia) - Garbine Muguruza (Hiszpania) 6-1 6-4