Wspinaczka sportowa – MŚJ: trzeci z rzędu medal Oli Kałuckiej!

• Data publikacji: 27.08.2019, 23:59

Aleksandra Kałucka tak jak przed rokiem sięgnęła po brąz we wspinaczce na czas podczas Mistrzostw Świata Juniorów, które trwają we włoskim Arco. To jej trzeci z rzędu medal tej imprezy. W 2017 roku była bowiem najlepsza w kategorii młodzieżowej A. Tym razem medalu nie zdobyła złota przed rokiem Natalia Kałucka.

Od kilku lat wiemy, że Aleksandra Mirosław i Anna Brożek mają we wspinaczce na czas godne następczynie, które mogą w przyszłości nawiązać do ich sukcesów. Niespełna 18-letnie siostry Aleksandra i Natalia Kałuckie systematycznie powiększają swój dorobek na imprezach juniorskich. W tym roku z Arco brązowy medal w kategorii juniorek zdobyła Ola. Polka w półfinale przegrała z późniejszą mistrzynią Jeleną Remizową z Rosji, lecz w walce o podium pokonała Natalię Grossman ze Stanów Zjednoczonych. Srebro zdobyła Alejandra Contreras z Chile. Tym razem bez medalu wraca ubiegłoroczna mistrzyni kategorii młodzieżowej A – Natalia. Zajęła bowiem 7. miejsce.