Roland Garros: Świątek w półfinale singla i debla!

• Data publikacji: 07.06.2018, 15:05

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju juniorek! Nadzieja polskiego tenisa wciąż nie straciła seta na paryskich kortach. Dziś pewnie pokonała Japonkę Yuki Naito i o finał zagra ze swoją deblową partnerką Caty McNally, z którą awansowała dziś do ćwierćfinału gry podwójnej.

Rywalką 17-letniej Polki w ćwierćfinale była jej rówieśniczka z Japonii – rozstawiona z "10" Yuki Naito. Spotkanie to było dosyć wyrównane, jednak nasza tenisistka była skuteczniejsza. Polka wygrała to spotkanie 7-5 7-5 i awansowała do pierwszego w swojej karierze półfinału juniorskiego turnieju wielkoszlemowego. O finał zagra... ze swoją deblową partnerką Amerykanką Caty McNally.

Razem z McNally Świątek awansowała również do ćwierćfinału debla. Dokończył dzisiaj rozpoczęte wczoraj spotkanie z Kolumbijką Marią Camilą Osorio Serrano i Chinką Xiyu Wang. Zostało ono przerwane wczoraj z powodu deszczu, po tym jak duet polsko-amerykański zwyciężył 6-3 w pierwszym secie. Drugi set Świątek i McNally przegrały jednak 5-7, mimo że serwowały na 6-4. W super tiebreaku Polka i Amerykanka broniły piłki meczowej, jednak zdołały wygrać 12-10. Jeszcze tego samego dnia odbył się ćwierćfinał, w którym Polka i Amerykanka pokonały 6-4 6-3 amerykańsko-rosyjski duet Chloe Beck Taisya Paczkalewa. O finał zgrają w czwartek z Francuzkami Julie Belgraver i Ludmillą Bencheikh, które grają tu dzięki dzikiej karcie.