Siatkówka plażowa: rozgrywki polsko-polskie zakończone półfinałem

• Dodał: K K
  • Data publikacji: 26.08.2019, 22:46

Dobrze układa się turniej w Salalah dla pary Janiak/Ilewicz. Polacy przegrali tylko jeden, pierwszy mecz (jeszcze w fazie grupowej). We wtorek będą mogli zrewanżować się rywalom, bowiem zagrają z nimi w półfinale imprezy.

Piotr Janiak i Piotr Ilewicz udział w fazie pucharowej zapewnili sobie po zwycięstwie nad parą Elmajid/Ziad z Kataru. Mecz przebiegał pod dyktando Polaków i stanowił dobry prognostyk przed kolejnymi potyczkami.

W 1/6 finału wspomniani reprezentanci Polski grali z parą Groszek/Witkoś. Zdecydowanie lepiej rozpoczęli Janiak i Ilewicz, którzy wygrali pierwszego seta do 13. Wydawało się, że będą kontrolować także drugą partię, jednak ona należała do Groszka i Witkosia. O awansie do ćwierćfinalu zdecydował tie-break, który lepiej ułożył się dla zwycięzców premierowej odsłony.

Ćwierćfinał znów był pojedynkiem polsko-polskim i także zakończył się po trzech setach. Ponownie jak poprzednio, pierwszy z nich lepiej ułożył się dla Janiaka i Ilewicza. Drugi set zakończył się tym samym wynikiem - 21:18 , tym razem dla Adriana Sdebela i Sebastiana Kaczmarka. Trzecia partia nie była jednak popisem ich najlepszej gry i do półfinału awansowali Piotr Janiak i Piotr Ilewicz. O udział w finale zmierzą się w pojedynku z gospodarzami, Ahmedem i Haithamem. Poprzednie spotkanie tych par zakończyło się rezultatem 2:0 dla Omańczyków.

Elmajid/Ziad [QAT] - Janiak/Ilewicz [POL] 0:2 (17:21, 15:21)

Groszek/Witkoś [POL] - Janiak/Ilewicz [POL] 1:2 (13:21, 21:18, 12:15)

Sdebel/Kaczmarek [POL] - Janiak/Ilewicz [POL] 1:2 (18:21, 21:18, 8:15)