World Tour: Sdebel i Kaczmarek w ćwierćfinale w Salalah

• Data publikacji: 25.08.2019, 21:34

W omańskim Salalah trwa jednogwiazdkowy turniej rangi World Tour. Biorą w nim udział trzy polskie pary, a Adrian Sdebel i Sebastian Kaczmarek zanotowali już awans do 1/4 finału po wygraniu swojej grupy.

Sdebel i Kaczmarek trafili do grupy D, gdzie ich pierwszymi rywalami byli Irańczycy Amir Shoushtarizadeh i Sadeghi Malati Mohammad. Nasi reprezentanci dobrze weszli w mecz, wygrywając inauguracyjną partię do 14. W drugiej partii także Polacy byli lepsi, wygrali ją do 18 i całe spotkanie 2:0.

Wygrana oznaczała, że biało - czerwoni potrzebują zwycięstwa nad kolejnymi przeciwnikami, a mianowicie Kazachami Alexandrem Babichevem i Pavlem Aleinikiem. To spotkanie miało dziwny przebieg, bowiem pierwszą partię wygrali bardzo wyraźnie rywale. Drugi set miał zgoła odmienny przebieg, gdyż to nasi siatkarze zwyciężyli z dużą przewagą. Tie-break to z kolei wyrównana gra z obu stron, ale rozstrzygnięty na korzyść Polaków, dzięki czemu to Sdebel i Kaczmarek awansowali bezpośrednio do ćwierćfinału.

Ta sztuka nie udało się za to Piotrowi Groszkowi i Michałowi Witkosowi. Druga z naszych par uporała się w pierwszym meczu po tie-breaku z siatkarzami gospodarzy Mazinem Alhashmim i Nouhem Al - Jalbubim. W spotkaniu o awans do 1/4 finału nasi zawodnicy nie sprostali Norwegom Danielowi Thomsenowi i Mortenem Overgaardowi i jutro wystąpią  w barażu o najlepszą "8".

O tę fazę powalczą również Piotr Janiak i Piotr Ilewicz, którzy ulegli w swoim jedynym niedzielnym meczu w dwóch setach Omańczykom Alhousniemu Ahmedowi i Alshereiqiemu Haithamowi.