Hokej na trawie - ME: Holenderki i Belgowie ze złotem i przepustką do Tokio

• Data publikacji: 25.08.2019, 19:52

W Antwerpii zakończyły się Mistrzostwa Europy w hokeju na trawie kobiet i mężczyzn. Złote medale, a tym samym przepustki na igrzyska olimpijskie w Tokio, zdobyli Belgowie oraz Holenderki.

Mężczyźni

W wielkim finale, gospodarze - Belgowie nie dali żadnych szans Hiszpanom, gromiąc ich aż - 5:0. Dzięki tej wygranej zostali nie tylko mistrzami Europy, ale też wywalczyli sobie prawo startu na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio. Wynik otworzył pod koniec pierwszej kwarty John-John Dohmen, zaś w drugiej, kolejne trzy bramki dołożyli Florent van Aubel, Tom Boon i Emmanuel Stockbroekx. Kilka minut przed końcem trzeciej części spotkania, "kropkę nad i" postawił Alexander Hendrickx.

W meczu o trzecie miejsce, Holendrzy równie łatwo poradzili sobie z Niemcami, wygrywając - 4:0. Bramki dla "Pomarańczowych" strzelali - Bjorn Kellerman, Mirco Pruijser, Jeroen Hertzberger i Mink van der Weerden.

Finał

Belgia 5:0 Hiszpania

10' Dohmen, 17' van Aubel, 18' Boon, 27' Stockbroekx, 37' Hendrickx

3. miejsce

Niemcy 0:4 Holandia

19' Kellerman, 43' Pruijser, 58' Hertzberger, 60' van der Weerden

Kobiety

Wśród kobiet, sukces Belgów, powtórzyły ich sąsiadki - Holenderki, które w finale pokonały Niemki - 2:0. Gole padały na początku i końcu tego starcia. W 12. minucie, trafiła Kelly Jonker, zaś w ostatnich sekundach triumf ten przypieczętowała Lidewij Welten.

Dużo bardziej zacięty był mecz o brązowy medal, gdzie Angielki rywalizowały z Hiszpankami. Po regulaminowym czasie gry był remis - 1:1, więc o końcowym sukcesie, którejś z ekip decydowały rzuty karne. W nich, nieco skuteczniejsze okazały się Hiszpanki, które wygrały - 3:2.

Finał

Niemcy 0:2 Holandia

12' Jonker, 60' Welten

3. miejsce

Hiszpania 1:1 Anglia (3:2 k.)

36' Tost - 10' Martin (Ycart, Torres-Quevedo, Garcia, Perez - Martin, Toman, Rayer, Evans, Pearne-Webb)