Tenis stołowy - Czech Open: premierowy triumf Tajwańczyka

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 25.08.2019, 19:30

Sensacyjnym rozstrzygnięciem zakończyły się zmagania singlistów podczas zakończonego dziś turnieju Czech Open. W czeskim Ołomuńcu najlepszy okazał się nastoletni Tajwańczyk Lin Yun-Ju, który w finale pokonał Niemca Dmitrija Ovtcharova 4:1. Wśród kobiet triumfowała Chinka Xingtong Chen.

Lin Yun-Ju niespodziewanie sięgnął po trofeum podczas zawodów Czech Open. Tajwańczyk był włos od porażki w pierwszej rundzie, ale wybrnął z opresji po siedmiosetowym thrillerze. Później droga była łatwiejsza - zwycięstwa z Portugalczykiem Marcosem Freitasem i Japończykiem Yuki Hirano dodały mu skrzydeł. W 1/2 finału naprzeciw nastolatka stanął legendarny Timo Boll. Mecz stał na wysokim poziomie i ostatecznie górą był Azjata. Jeszcze trudniejsza przeszkoda w postaci Dmitrija Ovtcharova miała czekać w finale. Mimo tego, że Niemiec był faworytem spotkań, to Yun-Lu rozprawił się z bardziej doświadczonym rywalem bez żadnych problemów. Szybka wygrana 4:1 dała premierowe trofeum Tajwańczykowi w historii jego startów w World Tourze.

Lin Jun-Yu (Tajwan) - Dmitri Ovtcharov (Niemcy) 4:1 (11:9, 11:5, 4:11, 11:5, 11:9)

Zdecydowanie więcej emocji dostarczył finał singlistek. Z chińsko-japońskiego pojedynku górą wyszła Chen Xingtong, która pokonała po dramatycznym spotkaniu Miu Hirano. Mecz miał zaskakujący przebieg, bowiem Chinka szybko wyszła na prowadzenie 3:0, wytrącając rywalce wszelkie argumenty. Kiedy wszystko zmierzało ku szybkiemu zakończeniu, nagle Hirano wzniosła się na wyżyny i doprowadziła do remisu, wygrywając piątego seta po grze na przewagi. O losach złotego medalu zadecydowała siódmy set. Początkowo żadna z zawodniczek nie potrafiła wypracować sobie przewagi. Końcówka należała jednak do Xingtong, która wygrała ostatecznie 11:8 w tej partii, a 4:3 w całym spotkaniu.

Chen Xingtong (Chiny) - Miu Hirano (Japonia) 4:3 (11:5, 11:8, 11:7, 8:11, 12:14, 8:11, 11:8)