Tenis – ATP Winston-Salem: piękny dzień Polaków! Hurkacz także z tytułem!

• Data publikacji: 25.08.2019, 01:20

Hubert Hurkacz pozazdrościł Magdzie Linette! Wrocławianin poszedł w ślady poznanianki i zwyciężył w Winston-Salem. W finale w trzech setach pokonał Benoita Paire'a z Francji.

O ile Hurkacz prezentuje w ostatnim czasie równa i stabilną formę, o tyle Francuz przed każdym spotkaniem jest zagadką. Reprezentant Trójkolorowych to jeden z najbardziej himerycznych zawodników w tourze. Przykład z piątku – w półfinale Steve's Johnsona pokonał 1-6, 6-0, 6-0.

Polak od początku spotkania wyglądał pewniej. Szybko prowadził już 2-0. Choć tego breaka Paire po chwili obronił, to do wyrównania nie doprowadził. Hurkacz wygrał kolejne dwa gemy, a niedługo później seta.

W drugiej partii Polak zdobył breaka na 2-1, ale tym razem Francuz nie tylko odrobił stratę, ale i nie pozwalał tenisiście z Wrocławia wrócić na prowadzenie w kolejnych gemach. Ostatecznie to Paire zdobył przewagę i  podobnie jak Hurkacz, wygrał seta 6-3.

Decydująca partia rozpoczęła się od breaka na korzyść Francuza. Na szczęście rozstawiony z "1" zawodnik nie zdołał jej utrzymać. Hurkacz ponownie przejął inicjatywę, dzięki czemu wyszedł na prowadzenie 5-2. Po chwili zwycięsko zakończył seta – ponownie 6-3, sięgając tym samym po pierwszy tytuł ATP Tour w karierze.

Hubert Hurkacz (POL) [3] – Benoit Paire (FRA) [1] 6-3 3-6 6-3