Kajakarstwo - MŚ: Walczykiewicz ze srebrem i kwalifikacją olimpijską

• Data publikacji: 24.08.2019, 11:37

Marta Walczykiewicz zdobyła srebrny medal na mistrzostwach świata w kajakarstwie w Szeged. To drugie srebro naszych kajakarzy na tych mistrzostwach. Polka wywalczyła także kwalifikację olimpijską.

Pierwszym finałem dnia była rywalizacja pań na dystansie 200 metrów w K1. Liczyliśmy na Martę Walczykiewicz, która jest wicemistrzynią olimpijską w tej konkurencji. Od reszty stawki odpłynęła Lisa Carrington z Nowej Zelandii. Mistrzyni olimpijska jak zazwyczaj płynęła w innej lidze niż pozostałe zawodniczki. Rywalizacja o srebrny medal była niesamowicie wyrównana. Zwycięsko z niej wyszła Marta Walczykiewicz. Polska kajakarka straciła do Carrington sekundę i 94 setne, ale Emmę Jorgensen i Teresę Portelę, które ex aequo zajęły 3. miejsce, wyprzedziła o jedną setną.

Oprócz wspomnianej czwórki kwalifikację na igrzyska w Tokio zdobyła także Mariia Kiczasowa-Skoryk. Walczykiewicz jest zdobywczynią pierwszej dla naszego kraju przepustki do Tokio. Wczoraj srebrny medal zdobyli także Arsen Śliwiński/Michał Łubniewski (C2 200 metrów), ale w konkurencji nieolimpijskiej.