Tenis – ATP Winston-Salem: pierwszy finał Hurkacza!

• Data publikacji: 24.08.2019, 08:18

Hubert Hurkacz zagra w swoim pierwszym finale turnieju ATP! Polak pewnie pokonał w Winston-Salem Kanadyjczyka Denisa Shapovalova.

Najlepszy aktualnie polski tenisista jak dotąd raz mierzył z 20-latkiem z Kanady i miał z tego meczu dobre wspomnienia. Po wyrównanym meczu na Indian Wells wrocławianin pokonał bowiem notowanego o trzy pozycje wyżej w rankingu ATP (na 38. miejscu) Denisa Shapovalova.

W Winston-Salem – ostatnim turnieju przed USUS Open – nasz reprezentant zmierzył się z mieszkańcem Bahamów w półfinale. Od początku spotkania obydwaj zawodnicy mieli wyjątkowo niski procent celności pierwszego podania. Nie przekraczał on 50%. Nieco lepszy w tym aspekcie był jednak Hurkacz. To pozwoliło Polakowi zdobyć przewagę nad rywalem. W szóstym gemie spotkania przełamał Shapovalova. Zdobytą przewagę pewnie utrzymał, wygrywając pierwszego seta 6-3.

W drugiej partii nieco poprawił swoją zagrywkę Kanadyjczyk. Nie była to jednak znaczną poprawa, w związku z czym nie pozwoliła mu zdobyć przewagi nad Polakiem, tym bardziej że Shapovalov słabiej niż Hurkacz radził sobie z drugim podaniem. Był to nieco wyrównany bardziej wyrównany set. W czwartym gemie Polak miał spore problemy, ponieważ przy jego serwisie było 0-40. Na szczęście po obronieniem czterech break-pointów nie pozwolił rywalowi zdobyć przewagi. Zdecydowanie pewniejszy od Shapovalova Hurkacz był w końcówce spotkania. Od stanu 3-4 przegrał tylko jeden punkt! Dzięki temu wygrał druga część meczu 6-4 i awansował do swojego pierwszego finału turnieju ATP.

O premierowy tytuł Polak zagra z Francuz em Benoitem Pairem. Himeryczny reprezentant Trójkorowych, zajmujący aktualnie 30. miejsce w rankingu ATP w półfinale wygrał z Amerykaninem Steve'm Johnsonem. Wynik spotkania był nietypowy – 1-6, 6-0, 6-0.

Hubert Hurkacz (POL) [3] – Denis Shapovalov (CAN) [2] 6-3 6-4