Pływanie - MŚJ: pech Radziszewskiego

• Data publikacji: 23.08.2019, 23:45

Jedynym Polakiem, startującym w finałach czwartego dnia Mistrzostw Świata Juniorów w Budapeszcie był Krzysztof Radziszewski. Jednak nie będzie on miło wspominać tego startu.

Wielki pech dopadł Krzysztofa Radziszewskiego w finale 50 metrów stylem grzbietowym. Awarii uległa nakładka startowa i mimo zgody na powtórkę swojego startu, Polak dopłynął do mety z ostatnim, ósmym czasem - 25.42. Złoto zdobył - Czech Jan Cejka - 25.08, srebro - Amerykanin Wyatt Davis - 25.23, zaś brąz - Włoch Thomas Ceccon - 25.35.

Ciekawie było w finale męskich sztafet 4x200 metrów stylem dowolnym, który wygrali Amerykanie - Jake Magahey, Luca Urlando, Jake Mitchell, Carson Foster. Panowie popłynęli w zawrotnym tempie - 7:08.37, bijąc rekord świata juniorów. Na podium stanęli jeszcze Rosjanie oraz Australijczycy.

Ponadto, padły też dwa rekordy mistrzostw. W wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym pań, gdzie zwyciężyła - Australijka Lani Pallister - 4:05.42, a także w finale 200 metrów klasykiem panów, który wygrał - Amerykanin Josh Matheny - 2:09.40.