Jeździectwo - ujeżdżenie: kolejne złoto w kolekcji Werth

• Data publikacji: 23.08.2019, 23:23

Znakomita niemiecka amazonka Isabell Werth wywalczyła na klaczy Bella Rose złoty medal w Grand Prix Special na mistrzostwach Europy w Rotterdamie. Dla Niemki to ósme indywidualne złoto w historii jej startów na europejskim czempionacie.

Isabell Werth na klaczy Bella Rose była główną faworytką do złotego medalu. Już w konkursie drużynowy ta para pokazała świetny program. W Grand Prix Special została oceniona jeszcze lepiej i z notą 86.520% zajęła pierwsze miejsce. Wysoko poprzeczkę zawiesiła również druga z Niemek Dorothee Schneider na wałachu Showtime FRH. Wynik 85.456% jest najlepszym w jej karierze uzyskanym w Grand Prix Special i dał jej srebrny medal mistrzostw Europy.

Niewiele zabrakło by całe podium zajęte było przez Niemców. Jessica von Bredow-Werndl na klaczy TSF Dalera BB ostatecznie zakończyła zawody tuż za podium z rezultatem 78.541%. Wyprzedziła ją Dunka Cathrine Dufour na wałachu Atterupgaards Cassidy, uzyskując wynik 81.337%.