Hokej na trawie - ME: znamy finalistki i finalistów turnieju

• Data publikacji: 23.08.2019, 23:02

Za nami półfinały w rywalizacji mężczyzn oraz kobiet. Wśród panów o złoty medal i bilet do Tokio powalczą Belgowie z Hiszpanami, zaś u pań Holenderki z Niemkami.

Mężczyźni

W pierwszym półfinale gospodarze Belgowie ograli Niemców, wygrywając z nimi - 4:2. Chociaż pierwsza część meczu nie zwiastowała sukcesu Belgów, ponieważ Niemcy prowadzili - 2:0, po bramkach Christophera Ruhra i Floriana Fuchsa. Dopiero ostatnie dwanaście minut było wielkim show w wykonaiu gospodarzy. Kontakt złapał Tom Boon, a kolejne gole, w przeciągu trzech minut zdobywali - Nicolas de Kerpel, Victor Wegnez i Cedric Charlier.

Niemniej emocjonujący był drugi mecz 1/2 finału, gdzie Holendrzy nieznacznie przegrali z Hiszpanami. Jednak laskarze z południa Europy szybko wypracowali sobie bezpieczną przewagę, zdobywając cztery gole. W samej końcówce zrobiło im się trochę nerwowo, gdy rywale zdołali zdobyć trzy bramki. Jednak na czwartą, dającą remis nie starczyło już czasu.

Belgia 4:2 Niemcy

42' Boon, 54' de Kerpel, 56' Wegnez, 58' Charlier - 21' Ruhr, 26' Fuchs

Holandia 3:4 Hiszpania

53' Bakker, 59', 60' Janssen - 2', 19' Quemada, 34' Romeu, 50' Sanchez

Kobiety

Półfinał numer jeden był niezwykle zacięty, a o sukcesie Niemek zadecydowała praktycznie ostatnia akcja meczu. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły Hiszpanki, po trafieniu kapitan Marii Lopez. Osiem minut później wyrównała Cecile Pieper, a jedenaście minut potem, na - 2:1 dla naszych zachodnich sąsiadek, strzeliła Hannah Gablac. Waleczne Hiszpanki nie poddawały się i w 52. minucie do remisu doprowadziła Marta Segu. Dopiero ostatnia akcja meczu dała zwycięstwo Niemkom, a bohaterką została Nike Lorenz.

W drugim półfinale "Pomarańczowe" wyraźnie pokazały kto rządzi na murawie i rozgromiły Angielki aż - 8:0. Wynik, w 12. minucie, otworzyła Laurien Leurink. Ta sama zawodniczka dołożyła kolejne trafienie w 55. minucie. Po dwa gole zdobyły też - Lidewij Welten oraz Caia van Maasakker. Natomiast po jednej bramce strzeliły - Xan de Waard i Marloes Keetels.

Hiszpania 2:3 Niemcy

14' Lopez, 52' Segu - 22' Pieper, 33' Gablac, 60' Lorenz

Anglia 0:8 Holandia

12', 55' Leurink, 20', 51' Welten, 28', 50' van Maasakker, 35' Keetels, 43' de Waard