Tenis - ATP Winston-Salem: Kubot i Melo w finale!
Carine06/Wikimedia Commons

• Dodał: Adam Mroczek
  • Data publikacji: 23.08.2019, 18:25

Łukasz Kubot wraz z Marcelo Melo pokonali brytyjski debel - Jamie Murray/Neal Skupski - 6:2, 6:3 i awansowali do finału turnieju ATP w amerykańskim Winston-Salem.

Już na samym początku meczu Łukasz z Marcelo uzyskali dwupunktową przewagę, której cały czas skrzętnie pilnowali. Od stanu - 4:2, wygrali jednak kolejne dwa gemy, co ostatecznie dało pewny triumf w całej partii - 6:2.

Drugi set zaczął się zaś od prowadzenia Brytyjczyków - 3:0. Jednak polsko-brazylijski duet nie załamał się i szybko doprowadził do remisu. To były jedyne punkty Murraya i Skupskiego w tym secie, a zarazem ostatnie w tym meczu. Polak z Brazylijczykiem zwyciężyli w kolejnych trzech gemach, wygrywając cały mecz - 2:0. Ich finałowymi rywalami będą Amerykanie - Nicholas Monroe oraz Tennys Sandgren.

(POL) Łukasz Kubot/Marcelo Melo (BRA) 6, 6

(GBR) Jamie Murray/Neal Skupski (GBR) 2, 3

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, a na portalu jego szef. Człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Rodowity torunianin, a prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Get Well Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie oraz smakosz piwa.