Siatkówka - ME: Polska - Słowenia [ZAPIS LIVE]

• Data publikacji: 23.08.2019, 16:07

Rozpoczęły się już po raz 31. mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet. Po raz pierwszy rozgrywane są one w czterech różnych krajach. Nasza reprezentacja swoje spotkania grupowe grać będzie w Łodzi. Czy to miasto okaże się dla nas równie szczęśliwe, co dziesięć lat temu? To okaże się w najbliższych dniach. Pierwszym rywalem Polek będzie reprezentacja Słowenii. Zapraszamy na naszą relację z tego meczu!

Relacja na żywo

To koniec naszej relacji na dziś. Zapraszamy jutro, również po 20:00 na mecz z Portugalią.

25-23 - Miały szansę Słowenki, ale Mlakar w aut! Od pewnego triumfu 3-0 Polki rozpoczynają Mistrzostwa Europy. Ale takiej gry jak w drugim secie i końcówce trzeciego należy się wystrzegać, bo z silniejszymi rywalkami, może się to nie zakończyć tak szczęśliwie.

24-23 - Niebezpiecznie! Błędy Polek i już tylko jednak piłka meczowa!

24-22 - Cztery meczbole obronione przez Słowenki. Robi się nerwowo. Jacek Nawrocki prosi o czas.

24-18 - Wołosz wykorzystuje błąd Słowenek i mamy piłki meczowe!

23-18 - Zbliżyły się już na 4 punkty Słowenki. Ma problemy w przyjęciu Grajber, ale Malwina Smarzek-Godek nie zawodzi w ataku!

22-16 - Jeszcze 3 punkty! Świetna zagrywka Smarzek-Godek! Punkt wygrany asem!

20-16 - Nie wzięły Polki challenge'u po ataku Smarzek-Godek i to by6ł błąd. Piłka poszła po palcach blokującej rywalki.

20-14 - Świetny atak Kąkolewskiej! Zbliżamy się do triumfu! Jeszcze tylko 5 punktów!

19-13 - Pierwszy od dłuższego czasu punkt dla Polek! Smarzek-Godek przebija się przez blok Mlakar.

18-12 - Wracająca na boisko Grajber źle w przyjęciu i jednak przewaga maleje.

18-10 - Jest na fali Planinsec. Teraz do bloków dołożyła świetny atak. Polki nie pozwalają jednak rywalkom na zmniejszenie strat.

17-9 - Aleksandra Wójcik zastąpiła Martynę Grajber, ale w pierwszej akcji trafiłą prosto w blokującą Planinsec.

16-8 - Zaczyna znów funkcjonować blok Słowenek. Planinsec świetnie blokuje Smarzek-Godek.

13-6 - Smarzek-Godek robi to co potrafi najlepiej! Atomowy atak i bardzo wysoka przewaga!

12-4 - Świetna wystawa Wołosz i potężne uderzenie Efimienko-Młotkowskiej! To jest gra, którą chcemy oglądać! Kolejna przerwa dla Słowenek.

10-3 - Odzyskały "Biało-Czerwone" płynność gry, a Kąkolewska świetnie zagrywa!

6-2 - Polki wracają do gry z pierwszej partii? Kąkolewska skutecznie obija blok.

4-1 - Dobry początek seta w wykonaniu Polek! Świetny atak Efimienko-Młotkowskiej. Trener Słowenii prosi o czas.

3-1 - Świetny podwójny blok Mędrzyk-Kąkolewska!

1-0 - Udanym atakiem trzeciego i miejmy nadzieję ostatniego seta zaczyna Malwina Smarzek-Godek.

25-22 - Stysiak raz jeszcze! Przez jedną błędną decyzję Kąkolewskiej ta wymiana wcale nie musiała skończyć się dobrze, ale jednak prowadzimy 2-0!

24-22 - I Stysiak kapitalnie atakuje! Mamy piłkę setową! Najpierw jednak czas dla Słowenek.

23-21 - Miały znakomitą piłkę na wyrównanie Słowenki w górze, ale fatalnie pomyliła się Eva Pogacar. Magdalena Stysiak zmienia Martynę Grajber.

22-21 - Kapitalnie Malwinę Smarzek-Godek zablokowała Planinsec!

22-20 - Po tej piłce trochę błędów Polek. Słowenki to wykorzystały i zmniejszyły stratę. Jacek Nawrocki poprosił o czas.

22-18 - To była najlepsza piłka w tym meczu! Heroicznie broniły się Słowenki. Kilkukrotnie ratowała je Veronika Mikl, po polskiej stronie nie próżnowała Paulina Maj. Ostatecznie jednak punkt dla Polski, dzięki Malwinie Smarzek-Godek!

21-17 - Świetny blok Kąkolewskiej! Polki wreszcie z wyraźną przewagą, a zbliżamy się do końca seta! O czas prosi włoski szkoleniowiec Słowenek.

19-16 - Klaudia Alagierska weszła na boisko mimo lekkiego urazu kolana. Po dwóch punktach na boisko powróciła jednak Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

18-16 - I wreszcie pierwszy punktowy blok w tym secie dla Polek! Skutecznie wyskoczyła Zuzanna Efimienko. Po chwili na zagrywkę zmieniła ją Klaudia Alagierska.

17-16 - Przypomina o sobie słoweński blok! Świetna reakcja Sasy Planinsec.

15-14 - Zmiana w drużynie polskiej. Marlena Kowalewska na serwis zmieniła Agnieszkę Kąkolewską. Zagrywka była jednak autowa.

14-12 - Świetny atak Smarzek-Godek! Cieszy, że mimo nie najlepszej w tym secie gry, to Polki są w tej chwili z minimalną przewagą.

12-12 - Niestety, pojawiają się błędy po stronie Polek. Brakuje dokładności.

12-10 - Dwupunktowa przewaga Polek po raz pierwszy w tym secie! Teraz przynajmniej ją trzymać!

10-10 - Świetnie blokiem gra Mlakar. Ten set nie przypomina pierwszego. Znacznie poprawiły swą grę Słowenki.

9-8 - Wreszcie Polki na prowadzeniu. Skromnym, ale po ataku Natalii Mędrzyk i autowym bloku rywalek Polki z punktem przewagi.

8-8 - Nie mogą Polki wyjść na prowadzenie. Dwa bloki Izy Mlakar w ostatniej akcji skuteczne, ale trzeci w aut.

5-5 - Wygrywanie punktów w tej partii nie przychodzi na razie łatwo, ale jest wyrównanie. Ataku Smarzek nie były w stanie rywalki obronić.

2-4 - Kilka świetnych punktów w wykonaniu Słowenek.

2-1 - Drugi set rozpoczęty. Świetna obrona Smarzek i sprytny atak Mędrzyk.

25-12 - Pierwszą rywalki zdołały obronić, ale z drugą sobie nie poradził. Blok Martyny Grajber kończy tę partię!

24-11 - Rewelacyjny set Polek! Piłki setowe dla Biało-Czerwonych daje Malwina Smarzek!

21-11 - Szykuje się pogrom w pierwszym secie! Dużo błedów po stronie Słowenek!

17-9 - Świetnie w obronie Polki, tymczasem rywalki zdezorientowane! Tego seta nie można wypuścić!

16-9 - Aj... Aut przerywa świetną serię naszej siatkarki.

16-8 - Kapitalnie zagrywa Zuzanna Efimienko-Młotkowska! Słowenki kompletnie nie radzą sobie z jej serwisem. Kolejny raz o czas prosi ich szkoleniowiec.

14-8 - Wreszcie świetne przyjęcie i mocne uderzenie Wołosz. Przewaga jest już naprawdę duża.

13-7 - Odzyskały Polki inicjatywę. Bardzo dobrze funkcjonuje zagrywka.

10-6 - Zepsuta zagrywka Słowenek, a potem świetna akcja polek zakończona przez Efimienko.

8-6 - Zbliżają się Słowenki. Mają nasze reprezentantki kłopoty z przyjęciem.

8-3 - Kapitalny pojedynczy blok Malwiny Smarzek-Godek! Oby tak dalej! Trener Słowenii prosi o czas.

7-3 - Polki z trybun dominuje między innymi Stephane Antiga. W grze zaczyna funkcjonować blok, problemy drobne pojawiają się w przyjęciu.

3-1 - Mocny atak Malwiny Smarzek-Godek. Polki wyglądają pewnie w pierwszych minutach.

1-0 - Pierwszy punkt dla Polski!

Łódzka Atlas Arena wypełniona po brzegi. Polscy kibice nie zawodzą, niech nie zawiodą też siatkarki. Zaczynamy.

Polska wyjściowa szóstka prezentuje się następująco: Martyna Grajber, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Joanna Wołosz, Natalia Mędrzyk, Malwina Smarzek-Godek, Pulina Maj-Erwardt (L).

Hymny odśpiewane. Za chwilę rozpocznie się mecz!

Już za 12 minut Polki rozpoczną pierwsze spotkanie na tegorocznym czempionacie. Polki są faworytkami starcia ze Słowenią, ale nie można rywalek zlekceważyć.

Spotkanie Polska - Słowenia rozpocznie się o godzinie 20:30. Naszą relację rozpoczniemy jednak kilka chwil wcześniej. Serdecznie zapraszamy!