Kajakarstwo - MŚ: Śliwiński i Łubniewski z pierwszym medalem dla Polski!

• Data publikacji: 23.08.2019, 15:10

Mamy pierwszy medal na mistrzostwach świata w Szeged! Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski zajęli 2. miejsce w finale kanadyjkarzy na 200 metrów.

Przedwczoraj Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski wygrali wyścig eliminacyjny i bezpośrednio awansowali do finału. W wyścigu medalowym Polacy finiszowali na 2. pozycji, pokonując 200 metrów w czasie 36,18. Polacy przegrali o 12 setnych sekundy z Hiszpanami - Alberto Pedrerą i Pablo Graną. Na dwóch poprzednich mistrzostwach świata polscy kanadyjkarze także zdobyli srebrne medale. Podium w Szeged uzupełnili Artur Guliew i Elyorjon Mamadeliew z Uzbekistanu.

Duet Śliwiński/Łubniewski otworzył polski dorobek medalowy na mistrzostwach świata na Węgrzech. Polacy jeszcze dzisiaj mogą zdobyć kolejny medal, gdyż popłyną w finale C2 na 500 metrów.