Tenis – ATP Winston-Salem: półfinał Kubota i Melo!

• Data publikacji: 22.08.2019, 07:22

Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie spędzili w ćwierćfinale turnieju w Winston-Salem nawet godziny na korcie. Polsko-brazylijski duet w 50 minut pokonał Brytyjczyków Daniela Evansa i Jonny'ego O'Marę.

Najwyżej rozstawieni w tym turnieju Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie zawiedli w roli faworytów w starciu ćwierćfinałowym. Od początku spotkania z Danielem Evensem i Jonny'm O'Marą zdecydowanie przeważali na korcie. Pierwszego seta wygrali 6-2 w zaledwie 20 minut.

Drugi set miał podobny przebieg i ostatecznie zakończył się takim samym wynikiem. Trwał jednak o 10 minut dłużej. Brytyjczycy grali w tej części meczu nieco lepiej, co zaowocowało dłuższymi gemami. W piątym i siódmym gemie Kubot i Melo musieli nawet bronić break-pointów, co jednak czynili ze spokojem. O finał zmierzą się z kolejnym duetem z Wielkiej Brytanii. Po drugiej stronie siatki staną Jamie Murray i Neal Skupski.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) [1] – Daniel Evans/Jonny O'Mara (GBR) 6-2 6-2