Tenis – ATP Winston-Salem: szybki awans Hurkacza

• Data publikacji: 22.08.2019, 07:06

Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału turnieju w Winston-Salem. Rywalem Polaka w 1/8 finału był Feliciano Lopez. Ze względu na uraz Hiszpan skreczował w połowie drugiego seta. Pierwszą partię pewnie wygrał Polak.

Hubert Hurkacz po raz pierwszy w karierze podejmował 37-letniego już Feliciano Lopeza. Polak od początku spotkania prezentował się lepiej. W czwartym gemie zdobył nawet przewagę przełamania i choć po chwili sam stracił własne podanie, to nie zdeprymował się tym faktem. Zdobył kolejnego breaka na 4-2 i tym razem nie wypuścił już przewagi z rąk. Pierwszą partię wygrał 6-3.

Drugi set zaczął się od kolejnego przełamania na korzyść wrocławianina. Lopezowi wyraźnie zaczął doskwierać jakiś uraz, który uniemżliwiał mu grę na najwyższym poziomie. W efekcie Hiszpan postanowił poddać mecz przy prowadzeniu Hurkacza 3-1. O półfinał Polak zagra z Amerykaninem Frencesem Tiafoe. Co ciekawe on również nie musiał rozgrywać dwóch setów, by awansować do kolejnej rundy. Filip Krajinović, podobnie jak Lopez, skreczował. Serb pogratulował Amerykaninowi zaraz po przegraniu 2-6 pierwszego seta.

Hubert Hurkacz (POL) [3] – Feliciano Lopez (ESP) [16] 6-3 3-1 k.