Tenis - WTA Nowy Jork: znakomity mecz Linette

• Data publikacji: 21.08.2019, 20:05

Magda Linette idzie jak burza w turnieju w Nowym Jorku. Na twardej nawierzchni w drugiej rundzie pokonała w dwóch setach Aliaksandrę Sasnowicz z Białorusi.

To spotkanie, a przede wszystkim pierwszy set, to była gra jednej aktorki. W partii rozpoczynającej mecz Linette od początku do końca trzymała rękę na pulsie i nie zamierzała jej zdjąć. Rywalce zza wschodniej granicy pozwoliła na to, by ta ugrała tylko jednego gema przy własnym podaniu. Polka dwukrotnie przełamała Sasnowicz, zapewniając sobie szybkie i pewne zwycięstwo w secie. Jeden krok w kierunku ćwierćfinału zrobiony.

Drugą odsłonę rywalizacji Biało-Czerwona także zaczęła od błyskawicznego przełamania, bo już w pierwszym gemie odebrała Białorusince serwis. Linette radziła sobie z białoruską rywalką znakomicie. Powtórzyła osiągnięcie z poprzedniego seta, bo wygrała kolejnego breaka, tym razem już na 4:1. Co prawda chwilę później Sasnowicz odrobiła jedną stratę, ale nadal to Polka była o kroczek od 1/4 finału. Później już tylko pozostało jej utrzymać tę przewagę, która jej została. I tak też zrobiła, zwyciężając w całym meczu 2:0. W ćwierćfinale Polka zmierzy się z Muchovą.

M. Linette (POL) - A. Sasnowicz (BLR) 2:0 (6:1 6:4)