Jeździectwo - ujeżdżenie: Niemcy mistrzami Europy

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 21.08.2019, 14:10

Reprezentacja Niemiec w ujeżdżeniu zdobyła złoty medal w konkursie drużynowym na mistrzostwach Europy w Rotterdamie. Srebro wywalczyła Holandia, a brąz Szwecja. Polacy nie startowali.

W tym tygodniu w Rotterdamie rozgrywane są mistrzostwa Europy w ujeżdżeniu i w skokach przez przeszkody. Pierwszą konkurencją, w której były rozdawane medale były zawody drużynowe w ujeżdżeniu.

Po złoty medal sięgnęła reprezentacja Niemiec z wynikiem 244.969%. Nie jest to żadna niespodzianka, gdyż Niemcy zdobyli złoto podczas ubiegłorocznych Światowych Igrzysk Jeździeckich w Tryon w USA. Do zwycięstwa swoją drużynę poprowadziła Issabel Werth na koniu Bella Rose, która uzyskała znakomity wynik 85.652%. Doświadczona zawodniczka zdobyła swój 22. medal na mistrzostwach Europy. Skład Niemców uzupełnili: Dorothe Schneider (Showtime FRH), Sönke Rothenberger (Cosmo) i Jessica von Bredow-Werndl (TSF Dalera BB).

Wydawało się, że drugie miejsce zajmą Brytyjczycy i tak by się stało, gdyby nie eliminacja aktualnej mistrzyni olimpijskiej Charlotte Dujardin na koniu Mount St John Freestyle. Reprezentacja Wielkiej Brytanii ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Na drugim miejscu została sklasyfikowana drużyna Holandii z rezultatem 230.140%. Najlepszy w ekipie Pomarańczowych był Edward Gal (Glock's Zonik N.O.P), który uzyskał 78.759%. Brązowy medal wywalczyła Szwecja (229.923%).

W Holandii walczono nie tylko o medale, ale również o kwalifikacje olimpijskie dla grup A i B. Trafiły one do reprezentacji Danii, Iralndii I Portugalii. Indywidualnie najlepszych 30 zawodników awansowało do Grand Prix Special i powalczy o medale w konkurencji indywidualnej. Najlepszy wynik w tej fazie zawodów miała Isabell Werth.