Tenis - ATP Winston-Salem: Kubot i Melo w ćwierćfinale

• Data publikacji: 21.08.2019, 04:30

Kubot i Melo w Winston-Salem grają rozstawieni z numerem jeden, co stawia ich w roli faworytów. W deblowym pojedynku przeciwko parze Demoliner/Inglot awansowali do ćwierćfinału, pokonując rywali 2:0.

Polsko-brazylijska para wyszła na to spotkanie, mając przed nazwiskami jedynkę. To oni w tym amerykańskim turnieju są najwyżej rozstawieni i są głównymi kandydatami do zwycięstwa, do zapisania na swoim koncie kolejnej wygranej. Kubot i Melo zaczęli świetnie, bo od pokonania swoich przeciwników w dwóch setach i bez ani jednego przełamania na korzyść Demolinera i Inglota.

w pierwszym secie wystarczył jeden zwycięski break point, który trafił im się w piątym gemie na 3:2. Dotrzymali tę przewagę jednego przełamania do końca, pewnie wygrywając partię rozpoczynającą mecz.

W drugiej poszło im to jeszcze lepiej i szybciej. Rywale zdołali ugrać zaledwie jednego gema przy własnym serwisie - pierwszego w secie. Kubot i Melo szli w zaparte. Kolejne gemy trafiały już na ich konto. Dzięki temu w tej drugiej odsłonie pojedynku zdobyli aż trzy przełamania. w ostatnim gemie, na 6:1, mieli trzy piłki meczowe.

W ćwierćfinale spotkają się z deblem Evans/O'Mara.

Ł. Kubot/M. Melo - M. Demoliner/D. Inglot 2:0 (6:4 6:1)