Pływanie - MŚJ: żeńska sztafeta na piątym miejscu

• Data publikacji: 20.08.2019, 22:37

Za nami pierwszy dzień pływackich mistrzostw świata juniorów w Budapeszcie. Najlepiej spisała się żeńska sztafeta 4x200 metrów stylem dowolnym, która zajęła piąte miejsce.

Polki w składzie - Marta Klimek, Wiktoria Guść, Klaudia Tarasiewicz, Aleksandra Knop, zajęły ex aequo z Hiszpankami piąte miejsce w finale sztafet 4x200 metrów stylem dowolnym. Ich czas to - 8:06.97. Zwyciężyły zaś Amerykanki przed Australijkami oraz Kanadyjkami.

W sztafetach męskich, na dystansie o połowę krótszym, najlepsi okazali się również Amerykanie - 3:15.80. Dodatkowo - Jake Magahey, Luca Urlando, Adam Chaney i Carson Foster ustanowili nowe rekordy - świata juniorów oraz mistrzostw. Skład podium uzupełnili Rosjanie i Włosi.

Podobnego czynu jak męska sztafeta USA dokonała na dystansie 400 metrów w stylu zmiennym reprezentantka Hiszpanii - Alba Vazquez Ruiz. Przepłynęła ona tę długość w czasie - 4:38.53. Drugie miejsce zajęła Isabel Gormley ze Stanów Zjednoczonych, a trzecie Michaella Glenister z Wielkiej Brytanii.

Również na 400 metrów, lecz stylem dowolnym i wśród panów zwyciężył pływak gospodarzy - Gabor Zombori - 3:46.06, co dało mu rekord mistrzostw. Tuż za nim finiszowali Australijczyk Thomas Neill i Rosjanin Aleksandr Egorov.