Tenis – WTA Nowy Jork: pewne zwycięstwo Linette

• Data publikacji: 19.08.2019, 23:49

Magda Linette udanie rozpoczęła pierwszą edycję Bronx Open. Polka pokonała pewnie Estonkę Kaię Kanepi. Jest to dla poznanianki ostatni sprawdzian przed ostatnim turniejem wielkoszlemowym w tym roku, czyli US Open.

Spotkanie Magdy Linette z notowaną trzy pozycje niżej w rankingu WTA (na 83. miejscu) Estonką Kaią Kanepi zapowiadało się na wyrównane. Pierwszy set jednak do takich nie należał. Nasza reprezentantka zdecydowanie dominowała na korcie, szybko wychodząc na prowadzenie 3-0. Przewagi nie wypuściła i niedługo później miała przy podaniu rywalki setbola na 6-2, którego wykorzystała.

Druga część spotkania miała już odmienny przebieg. Była bardzo wyrównana. Rozpoczęła się od przełamania na korzyść Estonki. Na szczęście Linette już po chwili wyrównała. Kanepi nieco przeważała przez większą część tej partii, lecz brakowało jej pewności siebie w najważniejszych momentach. W siódmym gemie odzyskała przewagę i kilka minut później serwowała na 6-4. Przegrała jednak trzy gemy z rzędu nie mając po drodze piłki meczowej i to Polka może się cieszyć z awansu do drugiej rundy. W niej zmierzy się z rozstawioną z "9" Aliaksandrą Sasnowicz z Białorusi.

Magda Linette (POL) [Q] – Kaia Kanepi (EST) [Q] 6-2 7-5