Roland Garros: Świątek w ćwierćfinale!

• Data publikacji: 06.06.2018, 19:30

Iga Świątek pokonała finalistkę Australian Open! Polka bez najmniejszych problemów sprostała Francuzce Clarze Burel w 1/8 turnieju juniorek i jest w ćwierćfinale Roland Garros! Polka rozpoczęła również swoje spotkanie deblowe, które zostało jednak przerwane przez deszcz.

Wydawało się, że dziś na drodze Igi Świątek stanie poważna przeszkoda, jednak nasza reprezentantka rozbiła reprezentantkę gospodarzy! Polka oddała finalistce tegorocznego juniorskiego Australian Open zaledwie 4 gemy, pokonując rozstawioną z "13" zawodniczkę 6-3 6-1. Teraz Polka zagra z rozstawioną z "10" Japonką Yuki Naito.

Polka zaczęła dziś również mecz w 1/8 finału debla. W parze z Amerykanką Caty McNally podejmowały kolumbijsko-chiński duet Maria Camila Osorio Serrano/Xiyu Wang. Polka i Amerykanka wygrały pierwszego seta 6-3, a drugi został przerwany przy stanie 15-15 i serwisie pary kolumbijsko-chińskiej w pierwszym gemie z powodu deszczu.