Kolarstwo torowe - MŚJ: kolejny medal Seremak na koniec mistrzostw

• Data publikacji: 18.08.2019, 18:40

Z trzema medalami polscy kolarze zakończyli mistrzostwa świata juniorów we Frankfurcie nad Odrą. Trzy krążki wywalczyła Nikola Seremak, która zajęła 3. miejsce w keirinie.

Wcześniej Seremak zdobyła brąz w sprincie drużynowym z Nikolą Wielowską i srebro w sprincie indywidualnym. Była także kandydatką do zdobycia medalu w keirinie podczas ostatniego dnia mistrzostw. W pierwszej rundzie zajęła 2. miejsce i musiała jechać w repasażu, który wygrała. W półfinale była druga za Alessą-Catrioną Propster i pewnie awansowała do finału. W największym wyścigu finiszowała za Niemką oraz Australijką Elią Sibley. Zofia Picz odpadła w repasażu pierwszej rundy.

Konrad Burawski odpadł w kwalifikacjach wyścigu na kilometr. Polak zajął 35. miejsce z czasem 1:06,607. W finale triumfował Niemiec Tobias Buck-Gramcko z wynikiem 1:01,328. Tuż za nim uplasowali się Holender Daan Kool i Włoch Matteo Bianchi. Ostatniego dnia mistrzostw rozegrano także wyścigi madison. Julia Kowalska i Nikola Wielowska zajęły 9. miejsce ze stratą 2 rund. Wygrały Amerykanki Zoe Ta-Perez i Megan Jastrab. Dawid Wiśniewski i Szymon Potasznik odpadli już w kwalifikacjach z powodu kraksy. Mistrzami świata zostali Nowozelandczycy - Lauren Pitchie i Kiaan Watts.