Roland Garros: Chan i Dodig w finale miksta

• Data publikacji: 06.06.2018, 16:15

Przewidywano, że dzisiejszy półfinał gry mieszanej będzie wyrównany. Niemiecko-kolumbijski duet Anna-Lena Groenefeld/Robert Farah i tajwańsko-chorwacka para Latisha Chan/Ivan Dodig prezentują bardzo wyrównany poziom. Ostatecznie minimalnie triumfowali Chan i Dodig.

Spotkanie rozpoczęło się od serii 4 przełamań dla obydwu par. Wszyscy weszli w ten mecz z kiepską formą serwisową. Jak się później okazało Groenefeld i Farah mieli jednak mniej problemów w tym aspekcie swojej gry. Po zdobyciu przewagi w 7. gemie seta nie wypuścili jej już z rąk. Dzięki temu wygrali pierwszą partię 6-4.

Chan i Dodig lepiej rozpoczęli drugiego seta. Tajwanka i Chorwat przełamali swoich rywali już w drugim gemie. Pierwotnie utrzymywali swoją przewagę, jednak ponownie oddali swój serwis w 7. gemie. Wydawało się, że set ten zakończy się tiebreakiem, jednak deciding point w 12. gemie padł łupem Chan i Dodiga, dzięki czemu wygrali oni tę partię 7-5.

O tym, kto znalazł się w finale zadecydował więc super tiebreak. Również był on bardzo wyrównany i obydwie pary wygrywały punkty niemal naprzemiennie. Ostatecznie w końcówce więcej zimnej krwi zachowali Chinka z Tajwanu i Chorwat. Przy stanie 8-8 wygrali dwa punkty z rzędu i znaleźli się w finale, gdzie ich rywalami będą Kanadyjka Gabriela Dabrowski i rodak Dodiga Mate Pavić.

Anna-Lena Groenefeld/Robert Farah (GER/COL) – Latisha Chan/Ivan Dodig (TPE/CRO) 6-4 5-7 [8-10]