Roland Garros: rozpędzona Muguruza w półfinale!

• Data publikacji: 06.06.2018, 15:41

Hiszpanka Garbine Muguruza pokonała Rosjankę Marię Sharapovą 6-2, 6-1 i awansowała do półfinału Rolanda Garrosa. O ile zwycięstwo odniesione przez Hiszpankę nie powinno dziwić, to styl w jakim Muguruza awansowała do półfinału jest imponujący.

Mecz rozpoczął się od przełamania serwisu Rosjanki. Po premierowo wygranym gemie przez Muguruzę, Sharapova nie zdołała odwdzięczyć się tym samym Hiszpance, a następnie po bardzo zaciętym gemie Rosjanka ponownie straciła swoje podanie i Muguruza prowadziła już 3-0. W dalszej części seta Sharapova zdołała ugrać dwa gemy przy własnym serwisie, ale nie odebrała swojej rywalce ani jednego gema serwisowego, przez co przegrała pierwszą odsłonę meczu 6-2.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg, chociaż początek zapowiadał większą walkę. W pierwszych dwóch gemach obydwie tenisistki przełamały się nawzajem, jednak w dalszej fazie seta na korcie istniała już tylko Muguruza. Hiszpanka nie dała najmniejszych szans Sharapovej, aby ta uwierzyła, że może wygrać ten mecz. Muguruza pewnie triumfowała 6-1 i awansowała do półfinału.

Garbine Muguruza (Hiszpania) - Maria Sharapova (Rosja) 6-2 6-1