Kolarstwo torowe - MŚJ: Mateusz Sztrauch czwarty w keirinie

• Data publikacji: 15.08.2019, 19:25

Polscy kolarze nie zdobyli medalu drugiego dnia mistrzostw świata juniorów w kolarstwie torowym na welodromie we Frankfurcie nad Odrą. Dobrze zaprezentowali się Mateusz Sztrauch (4. miejsce w finale keirinu) i Nikola Seremak (awans do półfinału sprintu).

Mateusz Sztrauch i Krzysztof Patora dzień po nieudanym starcie w sprincie drużynowym wystartowali w keirinie. Patora wygrał bieg pierwszej rundzie i bezpośrednio awansował do ćwierćfinału. Sztrauch musiał jechać w repasażu, w którym był najlepszy. W ćwierćfinale Polacy nie wywalczyli bezpośrednio awansu do kolejnej fazy zawodów. W repasażu Sztrauch zajął 2. miejsce i wszedł do półfinału. Patora był 7. i odpadł z rywalizacji. W 1/2 finału Mateusz Sztrauch finiszował drugi, tuż za Grekiem Konstantinosem Liwanosem i awansował do wielkiego finału. W nim reprezentant Polski finiszował na 4. miejscu, ale z dużą stratą do miejsca medalowego. Triumfował Konstantinos Liwanos.

Nikola Seremak powalczy jutro o medal w sprincie indywidualnym. Wczoraj razem z Nikolą Wielowską zdobyła brązowy medal w sprincie drużynowym, a dzisiaj awansowała do półfinału zawodów indywidualnych. W kwalifikacjach uzyskała 6. czas, a potem wygrała z Nigeryjką Tawakait Yekeen i Chinką Yingye Sun. W ćwierćfinale polska sprinterka pokonała 2:0 Francuzkę Taky Marie Divi Kouame. W półfinale Seremak zmierzy się z Czeszką Weroniką Jabornikową. Druga z Polek, Natalia Nieruchalska odpadła w 1/16 finału po porażce z Japonką Kazane Iidą.

Mistrzem świata w scratchu został Benjamin Hertz. Duńczyk oraz Anderson Arbodela Ruiz i Jacob Decar Zuniga mieli przewagę jednego okrążenia. Dawid Wiśniewski zajął 24. miejsce.

Niemieccy kolarze pobili rekord świata w wyścigu drużynowym - 3:58,793. W finale zdecydowanie pokonali Francuzów. Polacy odpadli w kwalifikacjach, zajmując 9. miejsce. Polki nie wystartowały w drużynie. Wygrały Włoszki.