Tenis - WTA Cincinnati:  Świątek nie sprostała Kontaveit

Tenis - WTA Cincinnati: Świątek nie sprostała Kontaveit

• Dodał: Rafał Gawryński
  • Data publikacji: 14.08.2019, 21:21

Iga Świątek po pokonaniu pierwszej rakiety Francji Caroline Garcii w drugiej rundzie turnieju w Cincinnati trafiła na 20. w rankingu WTA Estonkę Anett Kontaveit. Z tej konfrontacji zwycięsko wyszła Estonka, która wygrała w dwóch setach.

Świątek bardzo dobrze weszła w mecz i już w pierwszym gemie przełamała swoją rywalkę, jednak po chwili Estonka odpowiedziała tym samym, a następnie wyszła na prowadzenie 2-1. W kolejnych gemach obie tenisistki utrzymywały swoje gemy serwisowe i po sześciu rozegranych gemach mieliśmy remis 4-4. Kolejny gem padł łupem Estonki i Kontaveit prowadziła 5-4. Polka musiała, więc obronić się własnym serwisem przed porażką w pierwszym secie. Niestety pomimo prowadzenia 40-0, Świątek przegrała swojego gema serwisowego, a Kontaveit wygrała pierwszego seta 6-4.

Drugą partię również Polka rozpoczęła od przełamania Estonki i prowadzenia 1-0. Niestety Kontaveit już w następnym gemie odrobiła stratę i wyrównała na 1-1. Kolejne dwa gemy wygrały serwujące, jednak przy stanie 2-2 Świątek perfekcyjnie rozegrała gema przy serwisie Estonki, przełamała ją do zera i objęła prowadzenie 3-2. Przez kolejne cztery gemy obie tenisistki nie dały odebrać sobie serwisu, dopiero przy stanie 5-4 dla Polki, Estonka przełamała Świątek i wyrównała stan drugiego seta na 5-5. W kolejnych dwóch gemach górą były serwujące i o losach drugiego seta rozstrzygnął tie-break. Decydującą odsłonę drugiej partii lepiej rozpoczęła Estonka, która prowadziła 5-2. Niestety Kontaveit zdobyła kolejne dwa punkty i zakończyła przygodę Igi z Cincinnati.