Siatkówka plażowa - WT: Moskwa po raz drugi

• Dodał: K K
  • Data publikacji: 14.08.2019, 21:42

Po kilku dniach przerwy ponownie wracamy na boiska w Moskwie. Tym razem bez czołowych polskich par, które niedawno walczyły w Mistrzostwach Europy.

W stolicy Rosji nie zobaczymy dwóch najwyżej sklasyfikowanych męskich polskich par. Mowa oczywiście o Grzegorzu Fijałku i Michale Brylu oraz Piotrze Kantorze i Bartoszu Łosiaku. Oba zespoły leczą kontuzje, których nabawiły się w poprzednim tygodniu. Z kolei Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek odpoczywają po swoim życiowym sukcesie, jakim jest srebrny medal Mistrzostw Europy.

W środowych kwalifikacjach, a tym samym w całym turnieju, wystartowały dwie pary reprezentujące Polskę - Rudol/Szałankiewicz i Kłoda/Ceynowa. Znacznie lepiej powiodło się mężczyznom, którzy pokonali Szwajcarów, Metrala/Breera 2:0, lecz nie był to tak łatwy mecz, jak mogłoby się wydawać. W obu setach drużyny zacięcie walczyły, walcząc o awans do turnieju głównego. Kluczowe momenty należały do Polaków i to oni w czwartek rozpoczną kolejną fazę zmagań.

Gorzej, w ogólnym rozrachunku, poszło naszej żeńskiej parze. W pierwszym meczu po drugiej stronie siatki stanęły reprezentantki gospodarzy, Mojsejewa/Syrtsewa. Biało-Czerwone były na dobrej drodze do objęcia prowadzenia w meczu, lecz niespodziewanie straciły wysoką, 5-punktową przewagę. W konsekwencji musiały włożyć wiele wysiłku w wygranie tego seta. Walka punkt za punkt trwała także w kolejnej partii, i tym razem to Rosjanki były górą. Tie-break przebiegał pod dyktando Polek, które tym razem nie dał sobie odebrać zwycięstwa.

Widząc taką postawę Kłody i Ceynowej można było spodziewać się równie wyrównanego spotkania w rundzie decydującej o udziale w turnieju głównym. Niestety, los skrzyżował Polki z parą Ludwig/Kozuch, która co prawda dość często gra w tym sezonie w kwalifikacjach, jednak obie zawodniczki są dobrze znane kibicom siatkówki plażowej. W tym spotkaniu Polki nie były już tak efektywne, jak w poprzednim. Pierwszy set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Niemek; w drugim nasze reprezentantki broniły piłki meczowe, lecz bez szczęśliwego zakończenia.