Kolarstwo torowe - MŚJ: sprinterki z brązem

• Data publikacji: 14.08.2019, 20:31

Bardzo udanie rozpoczęły się dla nas mistrzostwa świata juniorów w kolarstwie torowym rozgrywane we Frankfurcie nad Odrą. Po brązowy medal w sprincie drużynowym sięgnęły Nikola Seremak i Nikola Wielowska.

W eliminacjach sprintu drużynowego juniorek Nikola Seremak i Nikola Wielowska uzyskały drugi czas (34.997), ulegając tylko Chinkom (34.965). W pierwszej rundzie w porównaniu do eliminacji poprawiły się Niemki Alessa-Catriona Proposter i Christina Sperlich, wykręcając najlepszy czas 34.685. Drugi wynik uzyskały Chinki Jing Luo oraz Jingye Sun i to te dwie drużyny awansowały do finału. Polki okazały się minimalnie gorsze od Chinek i zajęły trzecie miejsce. W pojedynku o brązowy medal rywalkami naszych sprinterek były Brytyjki. W decydującym wyścigu Polki uzyskały czas 34.663 i pewnie pokonały Brytyjki Emmę Finucane i Charlotte Robinson, zdobywając brązowy medal. W finale Chinki nie dały szans Niemkom.

Do pierwszej rundy nie zakwalifikowała się nasza drużyna sprinterów. Polacy w składzie: Konrad Burawski, Krzysztof Patora i Mateusz Sztrauch uzyskali w eliminacjach czas 46.816 i zostali sklasyfikowani na 11. miejscu. W tej fazie zawodów najlepsi byli Hindusi (45.094). Zawodnicy z Indii byli najlepsi również w pierwszej rundzie i zakwalifikowali się do finału, w którym zmierzyli się z Australijczykami. Hindusi byli nie do pokonania i poradzili sobie również z Australijczykami, sięgając po złoty medal. Na najniższym stopniu podium stanęli Brytyjczycy, pokonując Niemców.

O medale walczyły dzisiaj również juniorki w scratchu. O zwycięstwie w tym wyścigu zadecydował sprint z dużej grupy. Nasza reprezentantka Zuzanna Olejniczak finiszowała na 11. pozycji. Najszybsza była Australijka Ella Sibley i wywalczyła zloty medal. Na drugim miejscu finiszowała reprezentantka Chile Catalina Anais Soto Campos. Podium uzupełniła Brytyjka Ella Barnwell.

Na pechowej dziewiątej pozycji w eliminacjach uplasowała się drużyna juniorów w wyścigu na dochodzenie. Radosław Frątczak, Kacper Majewski, Adam Woźniak i Michał Gałka pokonali 4 km w czasie 4:10.516 i przegrali miejsce w ósemce z Koreańczykami o nieco ponad jedną dziesiątą sekundy. Najlepszy czas wykręcili Niemcy. W pierwszej rundzie rekord świata juniorów pobili Francuzi (4:00.384) i rzecz jasna pojadą w finale. Ich rywalami będą Niemcy. O brązowy medal będą walczyć Rosjanie i Nowozelandczycy.

W rywalizacji drużyn juniorek Polki nie startowały. Najlepsze w eliminacjach były Włoszki, które uzyskały czas 4:28.192.