Kolarstwo torowe - MŚJ: skład reprezentacji Polski

Kolarstwo torowe - MŚJ: skład reprezentacji Polski

  • Dodał: Kamil Karczmarek
  • Data publikacji: 13.08.2019, 21:32

W dniach 14-18 sierpnia we Frankfurcie nad Odrą odbędą się mistrzostwa świata juniorów w kolarstwie torowym. Przedstawiamy skład reprezentacji Polski.

 

W składzie nie zabrakło medalistów mistrzostw Europy, w tym Nikoli Wielowskiej, Nikoli Seremak i Szymona Potasznika. Duże szanse na medale już pierwszego dnia mają drużyny sprinterskie.

Program mistrzostw świata juniorów 2019:

 

Środa – 14 sierpnia

 

Pierwsza sesja

11:30 wyścig drużynowy juniorek – kwalifikacje

13:07 wyścig drużynowy juniorów – kwalifikacje

15:04 scratch juniorek – kwalifikacje

15:27 koniec sesji

 

Druga sesja

16:30 ceremonia otwarcia

16:50 sprint drużynowy juniorek – kwalifikacje

17:18 sprint drużynowy juniorów – kwalifikacje

18:05 scratch juniorek – finał

18:20 sprint drużynowy juniorek – pierwsza runda

18:31 sprint drużynowy juniorów – pierwsza runda

18:43 sprint drużynowy juniorek – dekoracja

18:51 wyścig drużynowy juniorów – pierwsza runda

19:17 sprint drużynowy juniorek – finały

19:25 sprint drużynowy juniorów – finały

19:35 sprint drużynowy juniorek – dekoracja

19:43 sprint drużynowy juniorów – dekoracja

19:53 koniec sesji

 

Czwartek – 15 sierpnia

 

Pierwsza sesja

11:30 sprint indywidualny juniorek – kwalifikacje

12:10 keirin juniorów – pierwsza runda

12:42 sprint indywidualny juniorek – 1/16 finału

13:20 keirin juniorów – repasaże

13:52 sprint indywidualny juniorek – 1/8 finału

14:11 scratch juniorów – kwalifikacje

14:39 koniec sesji

 

Druga sesja

16:30 wyścig drużynowy juniorek – pierwsza runda

16:58 sprint indywidualny juniorek – 1/4 finału (1. wyścig)

17:11 keirin juniorów – druga runda

17:23 wyścig drużynowy juniorów – finały

17:35 sprint indywidualny juniorek – 1/4 finału (2. wyścig)

17:48 scratch juniorów – finał

18:05 sprint indywidualny juniorek – 1/4 finału (ew. 3. wyścig)

18:09 wyścig drużynowy juniorów – dekoracja

18:19 scratch juniorów – dekoracja

18:27 keirin juniorów – finał B

18:33 keirin juniorów – finał A

18:39 wyścig drużynowy juniorek – finały

18:53 keirin juniorów – dekoracja

19:01 wyścig drużynowy juniorek – dekoracja

19:11 koniec sesji

 

Piątek – 16 sierpnia

 

Pierwsza sesja

10:00 omnium juniorek – kwalifikacje

10:36 sprint indywidualny juniorów – kwalifikacje

11:36 omnium juniorek – scratch

11:51 sprint indywidualny juniorów – 1/16 finału

12:29 wyścig indywidualny juniorów – kwalifikacje

14:49 sprint indywidualny juniorów – 1/8 finału

15:08 omnium juniorek – wyścig tempowy

15:23 wyścig punktowy juniorów – kwalifikacje

16:11 koniec sesji

 

Druga sesja

18:00 sprint indywidualny juniorek – 1/2 finału (1. wyścig)

18:08 omnium juniorek – wyścig eliminacyjny

18:26 sprint indywidualny juniorek – 1/2 finału (2. wyścig)

18:34 wyścig punktowy juniorów – finał

19:09 sprint indywidualny juniorek – 1/2 finału (ew. 3. wyścig)

19:13 wyścig indywidualny juniorów – finały

19:26 wyścig punktowy juniorów – dekoracja

19:34 sprint indywidualny juniorek – finały (1. wyścig)

19:42 omnium juniorek – wyścig punktowy

20:15 sprint indywidualny juniorek – finały (2. wyścig)

20:23 wyścig indywidualny juniorów – dekoracja

20:31 sprint indywidualny juniorek – finały (ew. 3. wyścig)

20:35 omnium juniorek – dekoracja

20:43 sprint indywidualny juniorek – dekoracja

20:51 koniec sesji

 

Sobota – 17 sierpnia

 

Pierwsza sesja

11:00 omnium juniorów – kwalifikacje

11:48 wyścig na 500 metrów juniorek – kwalifikacje

12:28 sprint indywidualny juniorów – 1/4 finału (1. wyścig)

12:44 omnium juniorów – scratch

13:01 sprint indywidualny juniorów – 1/4 finału (2. wyścig)

13:17 wyścig indywidualny juniorek – kwalifikacje

14:42 sprint indywidualny juniorów – 1/4 finału (ew. 3. wyścig)

14:46 omnium juniorów – wyścig tempowy

15:03 wyścig punktowy juniorek – kwalifikacje

15:39 koniec sesji

 

Druga sesja

17:00 wyścig na 500 metrów juniorek – finał

17:23 omnium juniorów – wyścig eliminacyjny

17:41 wyścig na 500 metrów juniorek – dekoracja

17:49 sprint indywidualny juniorów – 1/2 finału (1. wyścig)

17:57 wyścig punktowy juniorek – finał

18:27 sprint indywidualny juniorów – 1/2 finału (2. wyścig)

18:35 wyścig punktowy juniorek – dekoracja

18:43 sprint indywidualny juniorów – 1/2 finału (ew. 3. wyścig)

18:47 wyścig indywidualny juniorek – finały

19:00 sprint indywidualny juniorów – finały (1. wyścig)

19:08 wyścig indywidualny juniorek – dekoracja

19:16 omnium juniorów – wyścig punktowy

19:51 sprint indywidualny juniorów – finały (2. wyścig)

19:59 omnium juniorów – dekoracja

20:07 sprint indywidualny juniorów – finały (ew. 3. wyścig)

20:11 sprint indywidualny juniorów – dekoracja

20:19 koniec sesji

 

Niedziela – 18 sierpnia

 

Pierwsza sesja

11:30 keirin juniorek – pierwsza runda

12:01 wyścig na kilometr juniorów – kwalifikacje

13:13 keirin juniorek – repasaże

13:44 madison juniorek – kwalifikacje

14:14 madison juniorów – kwalifikacje

15:00 koniec sesji

 

Druga sesja

16:00 keirin juniorek – druga runda

16:12 madison juniorek – finał

16:42 wyścig na kilometr juniorów – finał

17:06 madison juniorek – dekoracja

17:14 wyścig na kilometr juniorów – dekoracja

17:22 keirin juniorek – finał B

17:28 keirin juniorek – finał A

17:34 madison juniorów – finał

18:14 keirin juniorek – dekoracja

18:22 madison juniorów – dekoracja

18:30 koniec sesji

Skład reprezentacji Polski:

Konkurencje sprinterskie, juniorzy – trener Daniel Meszka:

  • Konrad Burawski (GK Piast Szczecin, SMS Żyrardów): sprint drużynowy, sprint, 1km TT
  • Krzysztof Patora (GK Piast Szczecin, SMS Żyrardów): sprint drużynowy, keirin
  • Mateusz Sztrauch (KLTC Konin, SMS Żyrardów): sprint drużynowy, sprint, keirin

Konkurencje sprinterskie, juniorki – trener Daniel Meszka:

  • Natalia Nieruchalska (MLUKS Szperek Antonin, SMS Żyrardów): sprint, 500m TT
  • Zofia Picz (UKS Mróz Jedynka Kórnik): keirin, 500m TT
  • Nikola Seremak (KK Ziemia Darłowska, SMS Żyrardów): sprint drużynowy, sprint, keirin

Konkurencje średniodystansowe, juniorzy – trenerzy Jerzy Świnoga i Tomasz Owsian:

  • Radosław Frątczak (UKS Copernicus CCC, SMS Toruń): wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig punktowy
  • Michał Gałka (UKS Copernicus CCC, SMS Toruń): wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig indywidualny na dochodzenie
  • Kacper Majewski (KKS Gostyń, SMS Świdnica): wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig indywidualny na dochodzenie
  • Szymon Potasznik (KTK Kalisz, SMS Toruń) : omnium, madison
  • Dawid Wiśniewski (KS Społem, SMS Żyrardów) : scratch, madison
  • Adam Woźniak (UKS Copernicus CCC, SMS Toruń): wyścig drużynowy na dochodzenie

Konkurencje średniodystansowe, juniorki – trener Marcin Adamów:

  • Julia Kowalska (KTK Kalisz): wyścig indywidualny na dochodzenie, wyścig punktowy, madison
  • Zuzanna Olejniczak (KKS Gostyń): wyścig indywidualny na dochodzenie, scratch
    Nikola Wielowska (KK Ziemia Darłowska): sprint drużynowy, omnium, madison

 

źródło: Polski Związek Kolarski

 

Kamil Karczmarek

Pasjonat sportu, a przede wszystkim igrzysk olimpijskich. Na portalu zajmuję się każdą odmianą kolarstwa, a także narciarstwem dowolnym, snowboardem, piłką ręczną i hokejem na lodzie.