Tenis - ATP Cincinnati: pewny awans Kubota

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 12.08.2019, 19:50

Po bardzo dobrym spotkaniu, rozstawieni z "2", Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do drugiej rundy turnieju ATP w Cincinnati, pokonując Novaka Djokovicia i Janko Tipsarevicia 6:2 6:3. Spotkanie trwało zaledwie 61 minut.

Dzisiejszymi rywalami Łukasza Kubota i Marcelo Melo byli Novak Djokovic oraz Janko Tipsarevic. Serbski duet grał ze sobą pierwszy raz od 2015 roku, kiedy to osiągnęli półfinał zawodów ATP w Montrealu. Powrót do wspólnej gry nie był jednak dla nich udany, gdyż polsko-brazylijska para zagrała świetny mecz, rekompensując sobie nieudany występ w poprzednich zawodach ATP w Montrealu.

Pierwszy set lepiej rozpoczęli Kubot i Melo. Zanotowali przełamanie już w drugim gemie, a następnie po utrzymaniu swojego podania, prowadzili 3:0. W dalszej części partii nadal potwierdzali swoją dominację na korcie i ostatecznie zwyciężyli w stosunku 6:2.

Początek drugiej odsłony miał dosyć wyrównany przebieg. Jednak już w szóstym gemie polsko-brazylijska para miała szansę na przełamanie serbskiego duetu i udało się im to za czwartą próbą. Przewaga brejka została utrzymana do końca, a Kubot i Melo zapisali tą partię na swoim koncie 6:3 i zwyciężyli w całym meczu 2:0. Warto zanotować, że w tym secie stracili tylko dwa punkty przy własnym serwisie.

W następnej rundzie rywalami Łukasza Kubota i Marcelo Melo będą zwycięzcy pojedynku Garin/Paire - Albot/Chaczanow.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) - Novak Djokovic/Janko Tipsarevic (SRB) 6:2 6:3