Badminton: mikst na drugim miejscu w Hellas Open

• Data publikacji: 11.08.2019, 18:55

Szykujący się do mistrzostw świata Magdalena Świerczyńska i Paweł Śmiłowski przegrali w finale badmintonowego Hellas Open z Francuzami Febienem Delrue i Vimalą Heriau.

Polski mikst zagrał w finale niezły mecz, ale Francuzi byli minimalnie lepsi. W pierwszym secie początek należał do rywali, ale od stanu 4:4 na prowadzeniu byli cały czas Paweł i Magda. Wygrana w tym pierwszym secie moglaW być bardziej efektowna, ale przy stanie 19:12 polska para oddała kilka wymian z rzędu. W drugim secie na początku lepiej grali Polacy, ale znów w pewnym momencie oddali prowadzenie po serii niepotrzebnych błędów. Do końca seta gra byłą toczona na zasadzie "punkt za punkt", ale lotkę setową wykorzystali Francuzi. Ostatnie partia finału prowadzona była pod dyktando Delrue i Heriau, którzy prowadzili od pierwszej wymiany, a ich przewaga byłą momentami naprawdę znacząca. Ostatecznie skończyło się wynikiem 21:16 dla pary z Francji,a le to po kilku lotkach meczowych obronionych przez Polaków.