Zmagania polskich lekkoatletów podczas Paavo Nurmi Games w Turku

• Data publikacji: 05.06.2018, 21:49

Młociarze Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek na podium podczas dzisiejszego mityngu w Turku. Krystian Zalewski i Anna Jagaciak – Michalska nadal bez minimum na Mistrzostwa Europy w Berlinie.

W konkursie rzutu młotem z wynikiem 79.41 zwyciężył Wojciech Nowicki. Po zaciętej walce na drugiej pozycji uplasował się Paweł Fajdek z wynikiem 78.86. Dla Pawła Fajdka to druga porażka od igrzysk w Rio, ostatnio z Wojciechem Nowickim przegrał podczas mistrzostw Polski w ubiegłym roku.

Pierwsze miejsce poza podium w trójskoku pań zajęła Anna Jagaciak – Michalska z wynikiem 13. 48. Polka nadal bez  minimum na mistrzostwa Europy (13.90).

Z niespodziewanym problemem uzyskania minimum na mistrzostwa Europy, zmaga się także polski wicemistrz Europy w biegu na 3000 metrów z przeszkodami Krystian Zalewski. W dzisiejszym biegu uzyskał czas 8.32,39, a minimum PZLA wynosi 8.30.00.

Nowy rekord życiowy ustanowiła dziś Paulina Kaczyńska na dystansie 3000 m. Polka uzyskała czas 9.00,46 i jest to 17. lokata w polskich tabelach historycznych.

Podczas mityngu mogliśmy oglądać także w akcji Annę Kiełbasińską, która w biegu na 200 m z wynikiem 23.97 wywalczyła 4. pozycję. W biegu na 1500 m Michał Rozmys zajął 5. miejsce z czasem 3.39,76, minimum PZLA na mistrzostwa Europy to 3.39,00. 6. miejsce wywalczył Marcin Krukowski w rzucie oszczepem z wynikiem 81.32. Na 4. miejscu podczas dzisiejszego konkursu skoku o tyczce pań znalazła się Justyna Śmietanka, a jej wynik to 4.25. Polka trzykrotnie strąciła wysokość 4.35.

Oglądaliśmy również zmagania Polek w biegu na 100 m ppł, gdzie Karolina Kołeczek zajęła 4. lokatę z czasem 13.29,8, a Klaudia Siciarz z czasem 13.61 znalazła się na 8. miejscu. Daria Zabawska ostatecznie zajęła 10. pozycję w rzucie dyskiem z rezultatem 51.70.