Skateboarding – VPS: zwycięstwa 10-letniej Japonki i Juneau'ego!

• Data publikacji: 10.08.2019, 20:20

W Paryżu odbyły się kolejne zawody cyklu Vans Park Series. W stolicy Francji najlepsi byli Amerykanin Cory Juneau i zaledwie 10-letnia Japonka Kokona Hiraki. W stolicy Francji odbyły się także zawody regionalne dla Europejczyków.

Zawody regionalne

Rywalizacja w Paryżu rozpoczęła się już w czwartek, kiedy to odbyły się regionalne zawody europejskie o "dziką kartę" pozwalającą na udział w finałach cyklu. W poprzednich latach, kiedy federacja World Skate nie miała jeszcze ugruntowanej jurysdykcji nad deskorolką, zmagania te miały rangę Mistrzostw Europy i dwukrotnie tytuł zdobywała Amelia Brodka. Teraz, kiedy cykl Vans Park Series nie zalicza się do kwalifikacji olimpijskich, na których Polka się skupia, nasza reprezentantka zrezygnowała ze startu. U kobiet pod jej nieobecność triumfowała zaledwie 10-letnia Hiszpanka Daniela Terol Mendez. Wygrała z notą 89,01. Drugie miejsce z wynikiem 78,74 zajęła tylko dwa lata starsza Niemka Lilly Stoephasius, a trzecie 21-letnia Francuzka Shani Bru z notą 71,67. U mężczyzn wygrał 15-letni Włoch Alessandro Mazzara z wynikiem 87,50. Drugi był 3 lata starszy Niemiec Tyler Edtmayer (78,36), a podium uzupełnił ledwie 13-letni Hampus Winberg ze Szwecji (77,67).

Kobiety

We właściwych zawodach kobiet również triumfowała 10-latka, jednak nie z Hiszpanii, a z Japonii. Kokona Hiraki zwyciężyła z notą 87,50. Drugie miejsce zajęła Lizzie Armanto. Finka wykonała przejazd oceniony na 84,03 pkt. Podium uzupełniła kolejna z Japonek – Mami Tezuka (83,57).