Hokej na trawie - ME II dywizji: Polki kończą na trzecim miejscu

• Data publikacji: 10.08.2019, 18:45

Polskie laskarki zakończyły Mistrzostwa Europy II dywizji na trzecim miejscu. Stało się tak po wygranej z Austrią - 4:2. W finale zaś, gospodynie mistrzostw Szkotki pokonały Włoszki - 2:1, ale obie drużyny awansowały do I dywizji.

Polska 4:2 Austria

29', 50' Zagajska, 38' Mazur, 60' Błaszyk - 34' Steyrer, 40' Czech

Nasze dziewczyny nie dały większych szans Austriaczkom, wygrywając dość pewnie - 4:2. Dwie bramki zdobyła w tym meczu Magdalena Zagajska, która w całym turnieju była niezwykle skuteczna. Po jednym trafieniu dołożyły zaś Dżesika Mazur i Wiktoria Błaszyk. Rywalki walczyły ambitnie do samego końca, odpowiadając trafieniami Johanny Czech i Lisy Steyrer.

Szkocja 2:1 Włochy

6' Jamieson, 57' Watson - 59' Bianchi

Gospodynie turnieju - Szkotki wygrały przed własną publicznością Mistrzostwa Europy II dywizji, pokonując w finale Włoszki - 2:1. Wynik, już w 6. minucie, otworzyła Sarah Jamieson i utrzymywał się on praktycznie do samego końca. Wtedy też, w 57. minucie, na - 2:0, podwyższyła Charlotte Watson i stało się jasne, kto wygra cały turniej. Włoszki stać było jeszcze na bramkę honorową, której autorką była Eugenia Bianchi.