Siatkówka - kwalifikacje IO: Polska wygrywa z Tunezją!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 09.08.2019, 18:27

Bez większych problemów Polacy wygrali z reprezentacją Tunezji 3:0. Był to pierwszy mecz Biało-Czerwonych podczas kwalifikacji olimpijskich w Gdańsku. W kolejnych dniach zmierzymy się odpowiednio z Francją i Słowenią.

Reprezentanci Polski jako aktualni Mistrzowie Świata byli zdecydowanymi faworytami tego pojedynku. Początek meczu był jednak bardzo wyrównany. Dzięki skutecznym atakom ze skrzydła Biało-Czerwoni wyszli na dwupunktowe prowadzenie 8:6. Tunezyjczycy świetnie spisywali się  jednak w polu serwisowym, co pozwoliło im odrobić straty. Gra toczyła się punkt za punkt aż do stanu 12:12, kiedy na zagrywkę wszedł Fabian Drzyzga. Dzięki trudnym serwisom naszego rozgrywającego Polacy zeszli na drugą przerwę techniczną z 4-punktową przewagą. Gra Biało-Czerwonych z każdą chwilą wyglądała coraz lepiej. Uruchomiliśmy nasz szczelny blok, który kilkakrotnie zatrzymał rywali, a ataki Polaków były coraz pewniejsze. W końcówce dwoma wygrywającymi serwisami popisał się jeszcze Michał Kubiak i ostatecznie wygraliśmy pierwszą partię 25:15.

W drugim secie podopieczni Vitala Heynena bardzo szybko zdobyli dwupunktową przewagę - 6:4. Później po mocnych zagrywkach Mateusza Bieńka jeszcze powiększyliśmy przewagę na 13:9. Bardzo pewnie na swojej pozycji spisywał się Aleksander Śliwka - dokładnie przyjmował, a jego ataki były nie do zatrzymania. W decydującej fazie seta Polacy popisali się jeszcze kilkoma szczelnymi blokami i pewnie wygrali 25:19.

Ostatnia partia także przebiegała bez większych emocji. Reprezentanci Polski bardzo dobrze spisywali się pod siatką, dzięki czemu objęli prowadzenie na 9:6. Najjaśniejszą postacią w naszym zespole wciąż był Olek Śliwka, który we wszystkich elementach gry był bardzo pewny. Rywale nie potrafili wykorzystać kontrataków ani zaskoczyć Polaków zagrywką, co pomogło nam utrzymać bezpieczną przewagę do końca spotkania. Ostatecznie wygraliśmy 25:19 i całe spotkanie 3:0.

Jutro Biało-Czerwoni zmierzą się z reprezentacją Francji - bez wątpienia swoim najcięższym rywalem podczas tego turnieju. Francuzi natomiast jeszcze dziś zagrają ze Słoweńcami, którzy nie raz pokazali, że potrafią sprawić niespodziankę.

Polska - Tunezja 3:0 ( 25:15, 25:19,25:19 )