Tenis - ATP Montreal: Monfils za mocny dla Hurkacza

• Data publikacji: 09.08.2019, 08:45

Hubert Hurkacz po fantastycznym meczu i pokonaniu w drugiej rundzie Stefanosa Tsitsipasa, nie sprostał Gaelowi Monfilsowi. Francuz rozegrał świetny mecz i odniósł pewne zwycięstwo 6-4, 6-0.

Pierwszy set miał dosyć niecodzienny przebieg. Przez osiem gemów żadnemu z tenisistów nie udało się wygrać własnego gema serwisowego i na tablicy wyników widniał remis 4-4. Niestety w następnym gemie Hurkacz stracił własne podanie i Monfils wyszedł na prowadzenie 5-4. Francuzowi udało się zakończyć seta przy drugiej piłce setowej i to on wygrał pierwszą partię 6-4.

W drugim secie Monfils nie miał żadnej litości dla naszego tenisisty. Francuz skrupulatnie wykorzystywał każdą nadarzającą się okazję na podwyższenie wyniku, a Hurkacz zdecydowanie spuścił z tonu po pierwszym secie. W ostateczności Monfils zwyciężył drugiego seta nie oddając Polakowi ani jednego gema.