Badminton: Świerczyński i Dubowski w turnieju głownym Hellas Open

• Data publikacji: 08.08.2019, 19:07

Mateusz Świerczyński i Mateusz Dubowski z powodzeniem przebrnęli eliminacje singlistów badmintonowego Hellas Open, należącego do cyklu International Series. Odpadł Michał Matysiak.

Świerczyński pokonał dwóch rywali, mając w pierwszej rundzie wolny los. W pokonanym polu pozostawił Nicolo Volpiego z Włoch oraz Cypryjczyka Christakisa Temereasa. Onba mecze nas zawodnik wygrał w dwóch setach, grając na luzie, kontrolując w pełni przebieg wydarzeń na boisku.

Mateusz Dubowski w pierwszej rundzie też miał wolny los, w drugiej zaś pokonał reprezentanta gospodarzy Dimitriosa Papadopoulosa w dwóch błyskawicznych setach. W kolejnej rundzie grał Dubowski ze Szwedem Colinem Hemmerbergie. Przy stanie 14:8 z perspektywy Polaka Szwed musiał oddać mecz kreczem.

Nie powiodło się natomiast w eliminacjach Michałowi Matysiakowi, który wyraźnie uległ Słoweńcowi Miszy Ivancicovi. Jutro rozpoczyna się turniej główny, w którym zagra bardzo liczna reprezentacja Polski w pierwszym składzie.