Tenis - ATP Montreal: Hurkacz pokonał Tsitsipasa!

• Data publikacji: 08.08.2019, 09:22

Hubert Hurkacz niespodziewanie pokonał faworyzowanego Greka Stefanosa Tsitsipasa - 6:4, 3:6, 6:3 i awansował do 1/8 finału turnieju ATP w Montrealu.

Już od początku pierwszego seta polski tenisista grał bardzo dobrze i wypracował sobie dwupunktową przewagę, której nie oddał do samego końca, wygrywając ostatecznie - 6:4. W drugiej partii Tsitsipas szybko objął bezpieczne prowadzenie - 3:0. W kolejnych fragmentach gry stopniowo pozwalał Hurkaczowi na odrabianie strat, ale skończyło się tylko na trzech gemach i w meczu mieliśmy remis. W decydującym secie znów lepszy był Polak, który wygrał - 6:3 i sensacyjnie wyeliminował faworyzowanego Greka z tego turnieju. Kolejnym przeciwnikiem naszego tenisisty będzie Francuz Gael Monfils.