Żeglarstwo - MŚ: Skrzypulec i Ogar z kwalifikacją na igrzyska

• Data publikacji: 08.08.2019, 10:10

Powiększyła się liczba polskich żeglarzy, których zobaczymy na igrzyskach w Tokio. Podczas MŚ w klasie 470 kwalifikację wywalczyła załoga Agnieszka Skrzypulec/Jolanta Ogar. Polki awansowały również do wyścigu medalowego.

W czwartek na MŚ w klasie 470 kończyła się podstawowa część rywalizacji. W piątek rozegrane zostaną już tylko wyścigi medalowe. Załoga Agnieszka Skrzypulec/Joanta Ogar znacznie obniżyła loty w ostatnich dwóch dniach. Dziś ani razu nie zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce. Ich najlepsza lokata to jedenasta. Pozostałe dwa starty kończyły na 23. i 16. miejscu. Polki spadły w klasyfikacji na siódmą pozycję (97 punktów), ale to oznacza, że zobaczymy je w wyścigu medalowym. Oznacza to również, że nasze reprezentantki wywalczyły kwalifikację na igrzyska w Tokio. Oprócz Polek z olimpijskiej przepustki mogą cieszyć się: Brazylijki, Australijki, Holenderki, Nowozelandki i Niemki. Na prowadzeniu w regatach są Brytyjki Hannah Mills i Eilidh McIntyre z dorobkiem 48 punktów. Zaledwie jeden punkt tracą do nich Japonki Ai Kondo Yoshida i Miho Yoshioka. Na trzecie miejsce awansowały Francuzki Camille Lecointre i Aloise Retornaz (64 punkty). Polki na podium nie mają już szans.

W rywalizacji mężczyzn liderami przed ostatnim wyścigiem są Hiszpanie Jordi Xammar i Nicolas Rodriguez (23 punkty). Mają jednak tylko punkt przewagi nad Australijczykami Mathew Belcherem i Willem Ryanem. Ciekawie zapowiada się również walka o brąz. Grecy Panagiotis Mantis i Pavlos Kagialis mają tyle samo punktów co Francuzi Kevin Peponnet i Jeremi Mion. Kwalifikację do Tokio wywalczyli: Grecy, Rosjanie, Chińczycy i Turcy.