Tenis - WTA Toronto: sensacja! Świątek pokonuje Woźniacką!

• Data publikacji: 08.08.2019, 07:33

Iga Świątek pokonała Dunkę polskiego pochodzenia - Karolinę Woźniacką i awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA w Toronto! W kolejnym swoim pojedynku Iga zmierzy się z Japonką Naomi Osaką.

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla Polki. Woźniacka szybko objęła prowadzenie 3-0, a w ostateczności wygrała pierwszą partię 6-1.

Iga nie załamała się po pierwszej partii i po przerwie grała wyśmienicie. Polka szybko zdobyła przewagę przełamania i wyszła na prowadzenie 4-1. Od tego momentu żadna z tenisistek nie mogła wygrać własnego gema serwisowego, przez co drugi set padł łupem Igi 6-3.

Początek trzeciego seta nie zwiastował tego, co się wydarzyło później. Woźniacka szybko zyskała wysokie prowadzenie 3-0, ale Polka zdołała wyrównać na 3-3. Kolejne dwa gemy wygrały serwujące, a przy stanie 4-4 Świątek obroniła swój serwis i wyszła na prowadzenie 5-4. Na szczęście w kolejnym gemie Świątek skutecznie zaatakowała serwis Woźniackiej i wykorzystała trzecią piłkę meczową, wygrywając trzeciego seta 6-4.