Kolarstwo szosowe - ME: dalsze miejsca juniorów

• Data publikacji: 07.08.2019, 16:25

Wyścigi jazdy indywidualnej na czas oraz sztafeta otworzyły mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym w holenderskim Alkmaar. Reprezentanci Polski w juniorach uplasowali się poza czołową "10".

Trasa czasówki juniorów i juniorek liczyła 22 kilometry i była płaska. Na początku czasówki juniorek prowadzenie objęła Aigul Gareeva z czasem 30:20. Rosjanka bardzo długo nie została wyprzedzona przez żadną z rywalek. Lepszy czas uzyskała startująca jako przedostatnia Shirin van Anrooij. Holenderka była szybsza od Rosjanki o ponad 2 sekundy. Brązowy medal zdobyła Szwedka Wilma Olausson. Julia Kowalska zajęła 21. miejsce ze stratą 2 minut i 35 sekund, a Natalia Krześlak była 23. ze stratą 2 minut i 38 sekund.

Mistrzem Europy juniorów został Andrea Piccolo. Włoch osiągnął wynik 26:52 i wyprzedził dwóch Holendrów. Drugi Lars Boven stracił 12 sekund, a trzeci Enzo Leijnse 14 sekund. Michał Gałka zajął 13. miejsce ze stratą minuty i 6 sekund. Dominik Górak nie ukończył zawodów.

Rozegrano także zawody drużynowe, w których zabrakło reprezentacji Polski. Wygrali Holendrzy (Koen Bouwman, Bauke Mollema, Ramon Sinkeldam, Flooritje Mackaij, Riejanne Markus, Amy Pieters) przed Niemcami i Włochami.